Minimálne raz do mesiaca môžeme byť svedkami toho, ako sa konkurencia snaží očierniť alebo zosmiešniť Apple na sociálnych sieťach. Najnovším autorom podobného výstrelku je spoločnosť Google, ktorej to ale veľmi nevyšlo. Tím Google Pixel sa zrejme nepoučil a včera večer poslal tweet zosmiešňujúci Apple, pričom na to použil apku Twitter pre iPhone.

Prečítajte si tiež  Reklama ako zlý vtip. HP omylom propaguje nový laptop so snímkami systému macOS

Ako si všimol leaker a tvorca konceptov Ian Zelbo, účet Google Pixel na Twitteri odoslal tweet v reakcii na upútavku Tima Cooka #TakeNote, ktorá slúžila ako propagácia na nové iPady. Slogan „Take Note“ spoločnosti Apple vyvolal kritiku keďže ide o slogan, ktorý používa aj tím NBA Utah Jazz. Spoločnosť Apple sa totiž práve z tohto dôvodu vzdala animovanej hashtagovej značky.

Spoločnosť Google sa rozhodla reagovať a poslala tweet, v ktorom uviedla, že pripojenie k „tímu Pixel“ pomôže fanúšikom NBA priblížiť sa k vášmu obľúbenému tímu bližšie ako iPhone. Paradoxne to však urobila prostredníctvom iPhonu.

 

Po výzve tím Google Pixel tweet rýchlo stiahol a poslal ho znova. Druhýkrát bol už tweet odoslaný prostredníctvom služby Twitter for Web. Internet však na podobné faily nezabúda a fanúšikovia jablkovej firmy sa aspoň môžu na tomto nepodarenom pokuse zasmiať.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -