Apple robí všetko pre to, aby boli jeho zariadenia tie najbezpečnejšie na trhu. To sa pochopiteľne snažia využiť rôzne hackerské skupiny či spoločnosti. Jednou z nich je aj Grayshift, ktorá na odomknutie ponúka špeciálny nástroj. FBI pomocou neho dokáže získať heslo z iPhonu novým „lišiackym“ spôsobom.

Grayshift má nástroj, ktorý pomáha FBI odomknúť iPhone.

Len nedávno sme vás informovali, že FBI po pol roku prelomila zabezpečenie jablkového smartfónu teroristu z Floridy. Netušíme ako, no dosť možno im pri tom asistovala „krabička“ s názvom GraKey od spoločnosti Grayshift. O tej sme už síce počuli, no jej skrytá funkcia vyplávala na povrch až dnes. Do zariadenia podozrivého dokáže nahrať špeciálny škodlivý softvér (Hide UI), ktorý odhalí heslo po tom, ako je smartfón odovzdaný svojmu majiteľovi.

Túto zaujímavú informáciu dnes prezradili dve osoby, činné v trestnom konaní, ktoré sa s premysleným postupom už stretli. Samotný program hackeri do zariadenia nainštalujú v čase, keď je zhabané políciou. Celý proces trvá iba krátko, aby mohli podozrivú osobu „nachytať“.

Do ruky jej dajú jej vlastný iPhone s možnosťou zavolať právnikovi. Pokiaľ to urobí a telefón odomkne, Hide UI okamžite zaznamená prístupový kód a uloží si ho. Následne už stačí iPhone iba pripojiť k vyššie spomínanej krabičke GrayKey a počkať na to, kým bude súbor s heslom extrahovaný.

V poslednom bode má polícia čistý prístup do zariadenia bez väčších komplikácii. Môže si tak pozrieť a stiahnuť všetky dáta a informácie, ktoré si podozrivý vo svojom zariadení uchováva. Premyslené, čo poviete?

FBI bez problémov hackla iPhone 11 Pro Max. Načo vôbec potrebuje Apple?
Grayshift má nástroj, ktorý pomáha FBI odomknúť iPhone.
Prečítajte si tiež  Samsung Galaxy S23 Ultra je v zľave. Vyskúšajte najväčšieho konkurenta pre iPhone 14 Pro Max
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.