Silno medializovaný prípad zo začiatku tohto roka sa opäť dostáva do pozornosti. Hoci Apple odmietlo pomôcť FBI s odomykaním iPhonov, ktoré patrili teroristickému útočníkovi z Floridy, vyšetrovatelia sa nevzdali. Trvalo ti síce pol roka, no napokon sú (minimálne v jednom prípade) úspešní.

FBI odomkla iPhone

Všetko to začalo ešte v decembri 2019, keď sa istý Mohammed Saeed Alshamrani rozhodol spáchať teroristický útok na námornú leteckú základňu na Floride. Pri jeho čine prišli o život až 3 osoby a ďalších 8 bolo vážne zranených.

Útočník bol zastrelený šerifom, ktorý pohotovo reagoval bezprostredne po príchode na miesto činu. Mohammed mal pri sebe dva iPhony, pričom jeden bol vážne poškodený streľbou. FBI na celom prípade začala pracovať a žiadala Apple, aby jej pomohla s odomknutím zariadení. Chcela zistiť, či mal útočník nejakých komplicov a čo ho k tomuto teroristickému útoku viedlo.

Jablková spoločnosť samozrejme odmietla, aby si udržala renomé výrobcu tých najbezpečnejších zariadení na trhu. To, čo bola povinná poskytnúť aj poskytla, no zvyšok ostal na vyšetrovateľoch a technikoch z FBI. Mesiace práce napokon priniesli vytúžené ovocie aj bez Apple. Podľa CNN sa im podarilo prekonať zabezpečenie kódom pri jednom iPhone, no k prípadu zatiaľ neboli poskytnuté žiadne presné informácie.

Snažil sa aj Donald Trump

Donald Trump opäť komentuje spoločnosť Apple kvôli zabezpečeniu.

Americká vláda okamžite využila situáciu a na čele s prezidentom Donaldom Trumpum začala vyvíjať silný tlak, aby spoločnosť Apple zakomponovala do svojich zariadení takzvané „zadné vrátka“.

Aj napriek všetkým snahám ale úspešná nebola. V Cupertine si vážia súkromie svojich používateľov a sú presvedčení, že to čo majú vo svojich zariadeniach je len ich osobná vec. Nakoľko sa jedna o veľmi čerstvú informáciu, presnejšie detaily vám poskytneme až keď budú jasné. Na záver len dodáme, že iPhone má veľmi dobré zabezpečenie a ak použijete správne heslo, nikto sa vám sem nenabúra ani keby sa o to pokúšal celé roky

Komentár: Prečo by Apple nemalo pre FBI v žiadnom prípade odomykať iPhone teroristu.
FBI po pol roku odomkla jeden z dvoch iPhonov teroristického útočníka z Floridy.
Prečítajte si tiež  Spigen nám prezradil dizajn iPhonu SE!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.