Hlavný dodávateľ čipov pre Apple, ktorým je spoločnosť TSMC spustí už tento týždeň hromadnú výrobu 3nm čipov. Hlavným zákazníkom pre tento artikel je samozrejme gigant z Cupertina, ktorý chce novú generáciu využiť pre pripravované čipy M2 Pro. Tie by mali poháňať budúce modely počítačov MacBook Pro a Mac mini.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť TSMC zvyšuje ceny čipov. Apple to však odmieta akceptovať

TSMC spustí masovú výrobu svojej novej generácie 3nm čipov vo štvrtok 29. decembra, čo je v súlade so správami zo začiatku roka.  Apple v súčasnosti používa 4nm technológiu v čipe A16 Bionic, ktorý sa nachádza v iPhone 14 Pro a Pro Max. Bude sa tak jednať o poslednú generáciu tejto technológie, aspoň čo sa týka Pro verzií smartfónov.

V augustovej správe sa uvádzalo, že pripravované čipy M2 Pro budú ako prvé založené na 3nm procese. Očakáva sa, že čip M2 Pro bude mať premiéru najskôr v aktualizovaných14″  a 16″ MacBookoch Pro začiatkom budúceho roka a prípadne v aktualizovaných modeloch Mac Studio a Mac mini.

3nm technológia čipov spoločnosti Qualcomm
Zdroj: Adnroid Headlines

Neskôr v roku 2023 je v pláne spoločnosti predstavenie vylepšených čipov M3 a A17 Bionic pre iPhone 15. Modely využívajúce tieto čipy by sa mali dostať do predaja až ku koncu budúceho roka.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJDigiTimes
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.