Zdražovanie sa objavuje všade, dokonca aj v dodávateľských reťazcoch spoločnosti Apple. Ako píše portál Economic Daily News, už čoskoro sa to dotkne aj technologického giganta z Cupertina, pretože jeho jediný dodávateľ procesorov plánuje začiatkom budúceho roka zdražieť. Apple to však podľa správy odmieta akceptovať.

Ceny by sa mali zvýšiť o šesť až deväť percent a všetko má závisieť od použitého výrobného procesu. Nutné je však podotknúť, že výrobky od TSMC sú už dnes o cca 20 percent drahšie v porovnaní s konkurenciou.

Firma však musí investovať približne 100 miliárd amerických dolárov v priebehu nasledujúcich troch rokov do ďalších produkčných liniek z dôvodu zvýšeného dopytu po týchto komponentoch.

No a práve obrovská investícia núti spoločnosť TSMC do toho, aby svoje produkty predávala drahšie.

Obe firmy sú na sebe závislé 

Park spoločnosti TSMC s logom firmy
Zdroj: Appleinsider

Ako sa však zdá, tieto informácie neprijala spoločnosť Apple, ktorá podľa Macrumors odmietla akceptovať akékoľvek zvyšovanie cien. Len pre predstavu, Apple tvorí asi jednu štvrtinu odbytu spoločnosti TSMC, čo znamená, že sú tieto firmy jedna na druhej závislé.

O tom, ako to napokon dopadne sa pravdepodobne rozhodne až neskôr. Neľahká situácia je to však aj pre Apple, nakoľko nájsť iného dodávateľa čipov je v súčasnosti nemožné.

Platí to najmä pre spoločnosť, ktorá ročne predáva stovky miliónov nových produktov. Napokon teda bude musieť dôjsť ku rozumnému kompromisu na oboch stranách.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Najlacnejší Mac mini s procesorom M2 kúpite v zľave. Je to super počítač za super cenu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -