Spoločnosť Apple predáva jedny z najdrahších bežne dostupných hardvérových produktoch na svete. Napríklad taký HomePod mini sa predáva na Slovensku od cca 99 € (v zľave), čo za malý inteligentný reproduktor nie je práve najmenej peňazí. Na druhej strane však zákazníci dostávajú špičkovú kompatibilitu s ostatnými Apple produktami, kvalitné prehrávanie skladieb a tiež veľmi dobrú podporu pri využívaní hlasového asistenta Siri. Občas sa však stane, že sa aj majster tesár utne.

Ako informuje portál 9to5mac, hoci je HomePod vynikajúce zariadenie, už dlhšiu dobu obsahuje chybu, respektíve nedostatok, ktorý zatiaľ spoločnosť Apple nevyriešila. Aby sme boli presnejší, pokiaľ toto zariadenie požiadate o príkaz, veľakrát sa stane, že sa vám neozve jeden HomePod ale pokojne aj druhý, ktorý máte v domácnosti. Toto isté platí aj o kombinácii s inými Apple zariadeniami.

Veci by však mali fungovať úplne ináč. Každé zariadenie, ktoré počuje vašu požiadavku, by o tom malo informovať všetky ostatné zariadenia, ktoré sú pripojené k rovnakému účtu alebo na rovnakej sieti. V praxi to znamená, že iba jeden produkt by sa vám mal ozvať so snahou vyriešiť vašu požiadavku. Zároveň by mal odoslať ostatným produktom informáciu, aby už nereagovali.

HomePod mini
Zdroj: SvetApple

Problém je však v tom, že práve toto HomePod mini niekde nedokáže. Z času na čas sa totiž stáva, že sa začnú byť hneď dve zariadenia o jednu požiadavku. Na konci ju dokáže vyriešiť len jedno z nich, zatiaľ čo druhé vás informuje, že zlyhalo. Stretávame sa s tým najmä v súvislosti s HomeKitom.

S najvyššou pravdepodobnosťou ide len o softvérovú nedokonalosť, ktorá by sa mala dať vyriešiť prostredníctvom aktualizácie HomePodu. Dúfajme teda, že ju spoločnosť Apple eviduje a všetko dá v čo najkratšom čase na pravú mieru.

Loopi
REKLAMA

Sami v redakcii sme sa už totiž s týmto problémom stretli a z praxe vieme, že to je človeka dosť otravuje. Zaujíma nás však, či máte podobné skúsenosti aj vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 s 256 GB základným úložiskom? Očakávaná zmena môže zvýšiť cenu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -