Spoločnosti Sony a Honda majú riešenie, ako zabezpečiť viac zábavy na cestách a pritom priamo konkurovať spoločnosti Tesla. Na stole firmy je plán, v ktorom chce Honda do svojich budúcich elektromobilov zakomponovať systém PlayStation 5 do infotainmentu vozidla.

Aj keď sa teda herná konzola stala nedostatkovým tovarom a na Slovensku sa skladové zásoby predávajú za za viac ako 600 €, čoskoro vám možno bude stačiť nákup auta od Hondy, aby ste si mohli užívať najnovšie herné tituly.

Prečítajte si tiež  PlayStation 5 oslavuje druhé narodeniny. Konzola je napriek tomu nedostupná a predáva sa za šialené peniaze

V rozhovore pre Financial Times prezident a prevádzkový riaditeľ spoločnosti Sony Honda Mobility, ktorým je Izumi Kawanishi uviedol, že je už čoskoro bude možné integrovať PS5 do budúcich automobilov.

Konzola a ďalšie služby spoločnosti Sony sú súčasťou väčšej vízie vytvoriť vozidlo, ktoré bude viac zamerané na zábavu a bude konkurovať iným elektrickým modelom. Na mysli mal samozrejme vozidlá značky Tesla.

Sony a Honda založili svoj spoločný podnik začiatkom tohto roka a Kawanashi uvádza, že súčasťou ich plánu je aj pokrok v oblasti autonómneho riadenia.

Prevádzkový riaditeľ priznal, že plne autonómne riadenie ešte nie je celkom na dosah a technológia ešte nie je úplne dotiahnutá. Preto sa zatiaľ chce venovať aj iným riešeniam, ako ponúknuť šoférom viac možností zábavy a inovácií.

Herná konzola PlayStation 5
Zdroj: Unsplash / Kerde Severin

A pokiaľ hľadáte Apple zariadenia za bezkonkurenčné ceny, vyskúšajte nášho partnera iSpot. E-shop ponúka aj zľavy, vďaka ktorým ušetríte stovky eur.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -