Aby som bol presnejší, na PlayStation 5 som sa tešil už od pôvodného predstavenia. Aj preto som sa ku konzole dostal už dávno, pravdepodobne medzi prvými používateľmi na Slovensku. Sony stanovilo pôvodnú cenu zariadenia na 499 € s klasickou mechanikou a na 399 € bez mechaniky – Digital Edition. Táto suma však dávno neplatí.

Len nedávno som pri tom písal článok o tom, že výrobca PlayStation 5 zdražuje, pričom cena s mechanikou narástla až na 549 €. V porovnaní s tým, za koľko sa konzola predáva na slovenskom trhu to však stále nie je nič extra.

Ak totiž hľadáte tú najlacnejšiu verziu s mechanikou, pripravte si minimálne 729 € u predajcu, ktorý tvrdí, že ju má skladom. PlayStation 5 s mechanikou kúpite aktuálne najlacnejšie u týchto predajcov.

Ak by vám potom stačilo klasické digitálne vydanie PS5, jeho cena je len zanedbateľne nižšia a predáva sa za 690 €. Digitálne vydanie hernej konzoly PS5 kúpite najlacnejšie u týchto predajcov.

Loopi reklama
Reklama

Pokiaľ sa však chystáte vyhodiť takéto peniaze za PlayStation 5, osobne vám radšej odporúčam o 39 € drahšiu verziu s mechanikou. V týchto cenách je to zanedbateľný a veľmi hodnotný príplatok.

Čo ponúka PlayStation 5 po dvoch rokoch? Výrobca konzolu už dvakrát upravil 

Herná konzola PlayStation 5
Zdroj: Unsplash / Kerde Severin

Aj keď si túto konzolu veľa ľudí dodnes neužilo, netreba zatracovať jej potenciál aj schopnosti. Po technologickej stránke ide totiž o zaujímavý hardvér, na ktorom si užijete tie najmodernejšie herné tituly vo vysokej kvalite.

Loopi reklama
Reklama

Dizajn PS5 je nový, zaoblený a veľmi veľký. Z toho som bol osobne asi najviac prekvapený. Dobrou správou ale je, že práve vďaka tejto zmene dostala konzola lepšie chladenie a tichšie vetráky pri vysokej záťaži. V porovnaní s PS4 ide o výrazný rozdiel.

Dôležité je tiež uviesť, že aj keď je PlayStation 5 na trhu v podstate len 2 roky, spoločnosť Sony už stihla hardvér konzoly hneď dvakrát upraviť. Všetky zmeny sa však udiali vo vnútri, kde sa napríklad zmenšili chladiče či dokonca procesor. Na výkone to ale PS5 neubralo, pretože konzola dokáže stále fungovať pri výkone 10Tflops.

Predalo sa 25 miliónov kusov a chystá sa novinka pre rok 2023

PS5 predstavilo ovládač. Podobá sa na ten od Xboxu!
PS5 predstavilo ovládač. Podobá sa na ten od Xboxu!

To čo by ste mali o PlayStation 5 vedieť je, že spoločnosť Sony už medzičasom rozoslala zákazníkom 25 miliónov kusov tejto konzoly. V porovnaní s dopytom ide však stále o nedostatočný počet a kompetentní preto robia čo len môžu. Výrobca sľubuje, že dodávky budú v blízkej budúcnosti lepšie, na čo som ja osobne veľmi zvedaví.

Prečítajte si tiež  Zľava na iPhone 14 Pro Max: Ušetrite stovky eur a nechajte sa uniesť jeho výkonom a dizajnom

Zaujímavosťou je aj to, že PlayStation 5 sa dočká už vo februári 2023 vylepšenia, ktoré sa bude konkrétne týkať jeho okuliarov pre virtuálnu realitu. Na trh sa dostanú PS VR2 s vylepšenými funkciami a cenovkou na úrovni 599 €.

Loopi reklama
Reklama

Zákazníci sa môžu tešiť aj na nový ovládač Dualsense Edge gamepad, ktorý má stáť 239 €. Tieto zmeny prinesú ešte lepší zážitok z každodenného hrania hier. Snáď sa teda dostupnosť hernej konzoly postupne zlepší.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here