Je už skoro zvykom, že sa Huawei snaží okopírovať spoločnosť Apple. Tento rok to urobilo minimálne pomocou dvoch služieb Huawei Card a Huawei Music. Inžinieri teraz pokračujú v oblasti bezdrôtových slúchadiel. Toto sú nové Huawei FreeBuids 3i, ktoré majú podobný dizajn ako AirPods Pro, aktívnu redukciu šumu a samozrejme nízku cenu…

Huawei okopíroval AirPods Pro.

V súčasnom technologickom svete sa stáva veľkým trendom používanie bluetooth slúchadiel. Mnohí si mysleli, že v Apple pracujú blázni, keď v roku 2016 predstavili AirPods za viac ako 180€. Ich popularita ale v poslednom období tak nečakane narástla, že sa stali globálne najpredávanejšími bezdrôtovými slúchadlami spomedzi všetkých konkurentov. Z tohto koláča si chce odhryznúť aj čínsky výrobca Huawei. Predstavil preto vlastné riešenie AirPods Pro, ktoré vyzerá veľmi podobne a hlavne schopne.

Nový model FreeBuds 3i ponúka jednoduchý dizajn, aktívnu redukciu šumu (vďaka jedného mikrofónu smerujúcemu dovnútra a dvom mikrofónom smerujúcim von) či 18 hodinovú výdrž batérie. Okrem týchto benefitov však budúceho majiteľa poteší aj cena.

Súčasná situácia na trhu príliš nepraje tým najdrahším produktom. Ľudia veľmi starostlivo vyberajú, do čoho budú investovať. FreeBuds 3i sú pritom lacnejšie, ako základné AirPods (bez aktívnej redukcie šumu). Vo Veľkej Británii sa predaj spustí už 20. mája a cena bude len 89,99 GBP (cca. 103€). V USA bude Huawei pýtať niečo vyše 110$.

Huawei okopíroval AirPods Pro. Cena je viac ako atraktívna.
Huawei FreeBuds 3i – svetapple.sk

Len tak pre zaujímavosť, AirPods Pro začínajú v USA na 249$ a v Európe na 279€. Budúci majiteľ teda ušetrí viac ako polovicu za produkt, ktorý bude schopný potláčať okolité zvuky alebo vietor a výrobca pri ňom garantuje kvalitný zvuk.

Novinka má byť navyše dostupná v bielej a čiernej farbe, poskytne „výkonné basy“ či extrémne ľahkú a zároveň vodeodolnú konštrukciu spĺňajúcu normu IPX4. Ako sme už uviedli, nové FreeBuds 3i budú schopné prehrávať hudbu až 18 hodín. Nevyzerá to teda ako zlá ponuka. Otázne nateraz ostáva, ako budú fungovať v praxi. Nechajme sa prekvapiť.

Huawei okopíroval AirPods Pro. Cena je viac ako atraktívna.
Huawei okopíroval AirPods Pro. Cena je viac ako atraktívna.
Prečítajte si tiež  3 aplikácie, ktoré sú dnes v zľave.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.