O tom, že čínsky Huawei zvykne kopírovať už niekoľko rokov vieme. Málokedy sa ale stáva, že toto kopírovanie je až tak evidentné. V tomto prípade sa človek až čuduje ako moc si niektoré firmy dovolia. Huawei predstavuje MagicBook Pro 16,1″. Má podobný dizajn, výdrž batérie ale aj názov ako MacBook Pro 15″.

Huawei predstavuje MagicBook Pro 16,1″ pod značkou Honor

Huawei predstavuje MagicBook Pro 16,1. Priama konkurencia pre Apple. - svetapple.sk
Huawei predstavuje MagicBook Pro 16,1. Priama konkurencia pre Apple. – svetapple.sk

Huawei dneska predstavilo nové mobilné telefóny Honor 9X a 9X Pro. Popri tom však prišla aj novinka, ktorú možno nikto neočakával. Novinkou je počítač, ktorý vychádza pod značkou “Honor” a označený je ako MagicBook. Je asi jasné, kde kreatívne hlavy v čínskom gigante čerpali pri názve inšpiráciu. Počítač však s jablkovým počítačom nemá spoločné len meno. Je tu toho oveľa viac.

- Reklama -

Už pri prvom pohľade môžete vidieť, že má takmer rovnaký dizajn (minimálne z prednej strany) ako MacBook. Produkt je vytvorený z hliníka, čo mu dáva okrem lepšieho chladenia aj pocit prémiovejšieho produktu (opäť pripomínajúceho Apple). Farba je strieborná. Dá sa prirovnať k tej, ktorú v Cupertine používajú na svojich počítačoch a označuje ju ako “Gray”.

Nápis MagicBook na prednej strane počítača je opäť skoro rovnaký. Výrez pre otvorenie ako aj TouchPad taktiež. Zhody nájdeme pri podrobnom skúmaní takmer všade. Počítač ale predsa len niečo skopírovať neodkázal. Nedokázal skopírovať MacOS a hlavne výkon. Na Apple poriadne stráca.

Slušný výkon a 14 hodinová výdrž batérie

Huawei predstavuje MagicBook Pro 16,1. Priama konkurencia pre Apple. - svetapple.sk
Zozadu je len logo spoločnosti Honor. Čo nám to len pripomína? – svetapple.sk

Počítač ponúkne okrem prémiového dizajnu aj prémiový výkon. Stará sa oň dvojica procesorov z dielne Intel. i5-8265U (1,6GHz – 3,9GHz) a i7-8565U (1,8GHz – 4,6GHz) spadajú do ôsmej generácie. Počítač dostane v základnej konfigurácii do vienka 8GB DDR4 2400 MHz operačnej pamäte RAM (rozšíriť ju je možné na 16GB) a 512 PCIe SSD interného úložiska (možné rozšíriť až na 1TB).

V najlacnejšej verzii dostanete počítač s grafikou Intel UHD Graphics 620. Ak si však potrpíte v tomto smere na kvalitu a budete si chcieť teoreticky zahrať aj nejaké hry, môžete siahnuť po lepšej NVIDIA GeForce MX250 GPU s 2GB DDR5. Čo sa týka zobrazovacej technológie, tak displej ponúkne 16,1″ s rozlíšením 1920×1080, Bude sa teda jednať len o FullHD. Uhlopriečka naznačuje, že sa možno Honor chystá konkurovať pripravovanému MacBooku Pro 16″, ktorý má prísť niekedy koncom roka.

Čo sa týka výdrže batérie tak tu by sme sa mali dočkať silného akumulátora. Počítač udrží pri živote 14 hodín, teda minimálne tak to udáva výrobca.

Rozmery a hmotnosť

Huawei predstavuje MagicBook Pro 16,1. Priama konkurencia pre Apple. - svetapple.sk

Pokiaľ vá zaujímajú rozmery a hmotnosť počítača opäť sa dostávame na hodnoty podobné MacBooku Pro 15″ od Apple. Hrúbka zariadenia je 1,69cm (MacBook Pro 15″ má 1,55cm), šírka je 36,9cm (MacBook Pro 15″ má 34,93cm), výška zase 23,4cm (MacBook Pro 15″ má 24,07cm). Počítač je o niečo ľahší, váži len 1,7kg zatiaľ čo produkt od Apple 1,83kg.

Aj vďaka týmto mierkam vieme povedať, počítač bude veľmi prakticky a nie len v kancelárskej sfére. Vďaka výkonným procesorom zvládne aj náročnejšie úlohy. Bude to teda taký kompromis medzi bežnou prácou a profesionálnou prácou. Bližšie však bude mať k tej prvej menovanej.

Cena

Huawei predstavuje MagicBook Pro 16,1. Priama konkurencia pre Apple. - svetapple.sk
Honor MagicBook 16,1″ prinesie muziku počas celého dňa – svetapple.sk

No a na záver si povieme niečo o cene. Tá sa samozrejme môže ešte líšiť v závislosti od toho akú verziu zariadenia sa napokon vyberiete. V základnej verzii bude v Číne od 29. júla dostupný za 799$. Dostanete Intel Core i5, 8GB RAM a 512GB verziu. Za verziu s procesorom Intel Core i7, 8GB RAM a 512GB úložiska budúci majiteľ zaplatí 899$. Ak budete chcieť ale top model, ktorý je vybavený opäť procesorom Intel Core i7, 16GB RAM a 1TB úložiska, cena bude 1162$

Len pre posledné porovnanie. Základný MacBook Pro 15″ stojí 2399$. Pod jeho kapotou ale nájdeme Intel Core i9 (2.5-4.6GHz), 16GB DDR4 2400MHz RAM, grafickú kartu Radeon Pro 555X so 4GB GDDR5 pamäťou a 256GB SSD úložiskom. V top konfigurácii potom počítať stojí 5149$. Písať čo sa v ňom nachádza je ale bezpredmetné. Predsa len sa nejedná o konkurenciu aj keď sa ju snaží Huawei napodnobniť.

Naša otázka znie. Kúpili by ste si možno nie až tak výkonný počítač, s dizajnom MacBooku, ktorý je o viac ako polovicu lacnejší alebo je pre vás prioritný výkon, spracovanie, software a kompatibilita s ostatnými Apple výrobkami.

zdroj: fonearena

- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here