Economic Daily News nám dnes vďaka svojim zdrojom z dodávateľského reťazca prezradilo detaily ohľadom úplne nového počítača od Apple. Bude to 16″ MacBook Pro, ktorý príde koncom roka. Ponúkne extrémny výkon, veľký displej a astronomickú cenovku.

416″ MacBook Pro s mierne väčším displejom

16 MacBook Pro príde koncom roka. Cena začínať bude nad 2999$! - svetapple.sk
16 MacBook Pro príde koncom roka. Cena začínať bude nad 2999$! – svetapple.sk

Nový MacBook Pro by mal priniesť väčší displej. Pôjde ale o samostatné zariadenie nie o nástupcu súčasného vrcholného, 15″ modelu. Jeho uhlopriečka nebude zas tak razantne väčšia. Rovnako sa príliš nezmení ani rozlíšenie.

To by malo disponovať 3072 x 1920px (15″ má dnes  2880 x 1800px). Dôvodom väčšieho displeja je to, že má ísť o profi mašinu s kompaktnými rozmermi. Druhým dôvodom je snaha Apple oddeliť takýto produkt od relatívne „bežného MacBooku Pro s 15″ displeja“. Produkt by mal mať totožné rámčeky. Firma by ale mohla predstaviť takzvaný edge-to-edge displej.

Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.