iMeteo počasie

Nedávno sme vám priniesli zoznam 10. najlepších aplikácií na predpoveď počasia. Teraz sme sa im rozhodli venovať jednotlivo a trochu podrobnejšie. Dnes sa pozrieme na aplikáciu iMeteo počasie, ktorú poznáme aj ako internetovú stránku iMeteo.sk.

V redakcii sme vyskúšali základnú bezplatnú verziu bez prémiových funkcií, ktoré sú dostupné za poplatok 0,99€/mesačne alebo 6,99€/ročne.

Používateľské prostredie a základná karta

Ešte pred stiahnutím aplikácie sme si prečítali recenzie v App Store a apke bolo viackrát vyčítané, že má zastaralý dizajn a používateľské rozhranie. Po otvorení nás čakalo príjemné prekvapenie, nakoľko sa ani jedno z toho nekonalo. Samozrejme, že v niektorých smeroch boli drobné rezervy, no rýchlo sme si zvykli. Pravdepodobne šlo o staršie hodnotenia, od ktorých sa apka zmenila. Podotýkame že k lepšiemu.

Po otvorení začínate na karte Prehľad, kde si musíte v pravom hornom rohu (cez ikonku lupy) vybrať lokalitu. Po tomto kroku sa zobrazí jednoduchý prehľad počasia s teplotou, grafickým vizuálom, rýchlosťou vetra a prípadnými výstrahami vo vrchnej časti obrazovky.

Pokiaľ budete scrollovať nižšie, získate aj informáciu o hodinovej predpovedi a predpovedi na 10 dní dopredu. Ešte nižšie sa nachádza graf teploty či informácie o východe/západe slnka a mesiaci. Jednoduché a prehľadné.

Správy, Moje lokality a iRadar

Ďalšou kolónkou v spodnej časti menu sú Správy. No a hoci by boli pri aplikácii iMeteo veľmi užitočné, žiadne sa tu nenachádzali. Nepomohlo ani preinštalovanie a preklikávanie medzi Najnovšími, Najčítanejšími a Odporúčanými. Snáď to vývojári časom vyriešia.

Pokračujeme ďalším tlačidlom v menu – Moje lokality. Ak sa napríklad pohybujete v niekoľkých mestách počas dňa či týždňa (v našom prípade Bratislava, Žilina a Košice), pridajte si ich sem, a hneď potom v nich môžete sledovať aktuálnu situáciu alebo predpoveď na niekoľko dní dopredu.

Na záver spomenieme iRadar, ktorý je jednou z najlepších funkcií aplikácie. Ak sa nechcete spoliehať na číselné hodnoty, jednoducho si túto položku otvoríte a na vlastné oči uvidíte, ako vyzerá vývoj počasia tam hore. Zábery pochádzajú zo slovenskej rádiolokačnej siete SHMU, z českej rádiolokačnej siete CHMI a z nemeckej rádiolokačnej siete DWD.

iMeteo počase

Bohaté nastavenia, no žiaľ bez widgetu

Veľmi oceňujeme rozsiahle možnosti nastavenia aplikácie. Môžete si vybrať tmavý alebo svetlý režim, zmeniť balík ikon, vybrať zvuk notifikácie, nastaviť okruh pre automatické kontroly atď…

Čo by tu mohlo byť tiež, no zatiaľ to apka iMeteo neponúka, je widget na domovskej ploche iOS 14. Samozrejme, že sa jedná len o drobnosť, no v súčasnosti ju už pri iných apkách na predpoveď počasia samozrejmosťou.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 mini koncept od redakcie svetapple.sk

Spomenieme tiež, že v platenej verzii získate podrobnejší prehľad o výstrahách, meteografy (grafický vývoj teploty, tlaku, vetra a úhrnov zrážok po hodinách a dňoch), detektor bleskov, upozornenie na búrku v okolí (až do 100 km), konzultáciu predpovede, ďalšie ikony aplikácie a zbavíte sa otravných reklám. Za necelý 60 centov mesačne (pri ročnom predplatnom) sa to naozaj oplatí.

Je iMeteo presné?

Na záver tá najdôležitejšia otázka, ktorá zaujíma azda každého, kto číta tento článok. Do akej miery je iMeteo presné? Odpoveď sa samozrejme hľadá ťažko, pretože to môže byť na každom mieste individuálne.

Na druhej strane nás zatiaľ žiadna búrka ani mráz neprekvapil, pretože sme po celý čas sledovali situáciu nielen v číselných hodnotách a grafoch ale aj priamo na iRadare. Pokiaľ si na to zvyknete, nebudete mať už s počasím žiaden problém.

Aplikácia iMeteo je dostupná pre iOS na AppStore a pre Android Google Play. Pokiaľ vás naša mini-recenzia zaujala, určite vyskúšajte bezplatnú verziu. No a ak máte s iMeteo vlastné skúsenosti, dajte nám vedieť v komentároch. Budeme radi za všetky vaše postrehy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.