To, že Applu nevyšla aktualizácia iOS 13 všetci vieme. Firma sa však snažila problémy súvisiace s novým systémom urýchlene opraviť. Dočkali sme sa teda niekoľkých rýchlych updatov, ktoré systém dostali na súčasnú, pomerne stabilnú a bezproblémovú úroveň. Dnes však prišla ďalšia aktualizácia. iOS 13.1.3 je vonku.

Apple trochu spomalilo

Zo začiatku uvedenia iOS 13 sme mali pocit, že sa Apple s aktualizáciami utrhlo z reťaze. Malo na to pádny dôvod. Predsa len systém pripomínal viac beta verziu ako oficiálnu verziu a nefungoval tak ako by asi fungovať mal. Prakticky okamžite sme sa preto dočkali veľkého updatu iOS 13.1, ktorý sme považovali za trochu zvláštny. Ako sa ale ukázalo, ani ten zas tak moc nepomohol a museli sme čakať na ďalšie vylepšenia. Bleskovo potom prišla oprava na iOS 13.1.1 a o pár dní na to iOS 13.1.2.

Po tomto období sme už mohli sledovať, že sa Apple trochu “ukludnilo”. V prvom rade aj preto, lebo od poslednej aktualizácie prešli skoro dva týždne. Pri iOS 13.1.2 sme aj my napísali článok, že sa nám zdá systém už dostatočne stabilný a plnohodnotný. V podstate aj bol. Ako sa ale ukázalo, predsa len tu bolo čo opravovať. Presne preto dnes vychádza iOS 13.1.3, ktorý sa okrem opravy niekoľkých vecí postará aj o to, aby sa nám telefón nevybíjal tak rýchlo ako doteraz a tiež o to aby zariadenie nesekalo a nemalo žiadne problémy počas používania.

Práve to bol totiž kameň úrazu základnej iOS 13. Systém akoby nefungoval správne a nebol vyladený možno tak dobre ako by mohol byť. Presne preto sme sa obávali, že ho nepríjemné problémy budú sprevádzať až do konca jeho obdobia. Ako však čas ukázal, napokon to nebolo až také zlé a všetko sa dostalo na cestu so správnym smerom. Už dnes sa môžeme tešiť na iOS 13.2, ktorý firma momentálne testuje v beta verziách. Máte už iOS 13.1.3 nainštalovaný alebo váhate?

iOS 13.1.3 obsahuje tieto opravy chýb a vylepšenia pre iPhone:

  • Rieši problém, ktorý mohol pri prichádzajúcom hovore brániť zvoneniu alebo vibrovaniu zariadenia.
  • Opravuje problém, ktorý mohol brániť otvoreniu pozvánky na stretnutie v apke Mail.
  • Rieši problém, pri ktorom sa po sezónnej zmene času nemuseli správne zobrazovať dáta v apke Zdravie.
  • Opravuje problém, ktorý mohol po obnove zo zálohy v iCloude brániť stiahnutiu nahrávok z Diktafónu.
  • Rieši problém, ktorý mohol pri obnove zo zálohy v iCloude brániť stiahnutiu apiek.
  • Opravuje problém, ktorý mohol brániť úspešnému párovaniu Apple Watch.
  • Rieši problém, pri ktorom nemuseli byť doručované hlásenia na Apple Watch.
  • Rieši problém, ktorý mohol spôsobovať samovoľné odpájanie Bluetooth rozhrania po pripojení v niektorých vozidlách.
  • Vylepšuje spoľahlivosť pripojenia Bluetooth načúvacích prístrojov a náhlavných sád.
  • Zrýchľuje spúšťanie apiek, ktoré používajú Game Center.
iOS 13.1.3 je vonku. Pozrite sa na to čo všetko aktualizácia opravuje. - svetapple.sk
iOS 13.1.3 je vonku. Pozrite sa na to čo všetko aktualizácia opravuje. – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here