Tak ako väčšina, aj my sme za posledné mesiace dosť riešili operačný systém iOS 13. Popravde to Applu vôbec nevyšlo a tak zlý systém už spoločnosť skutočne dlho nevydala von. Čo bolo ale bolo. iOS 13 je po aktualizácii iOS 13.1.2 citeľne stabilnejší.

iOS 13 je po aktualizácii iOS 13.1.2 citeľne stabilnejší.

Mobilný operačný systém iOS 13 schytal prakticky okamžite tvrdé rany. Do redakcie nám chodili stovky správ s otázkami. V komentároch sa ich našlo taktiež nespočetne veľa. Bola to jednoducho nevydarená verzia. Niečo podobné si nepamätáme prakticky od roku 2014, keď Apple vypustilo nie príliš slávny iOS 8.

Softvérová aktualizácia bola okamžite po uvedení v podstate v rovnako “biednom” stave. Čo sa týka ale “trinástky” pociťujeme, že situácia sa každým updatom zlepšuje. Pred pár dňami sme vás informovali o tom, že Apple vydalo iOS 13.1.2. Po 4 dňoch testovania môžeme povedať, že sa situácia vrámci šialených chýb značne upokojila.

Nepocítili sme to evidentne iba my…

V tomto prípade to môže vyzerať ako dosť subjektívny názor. Každopádne si ale myslíme, že to môžeme dosť objektívne zhodnotiť. V redakcii momentálne bežíme na iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XS a novom iPhone 11. Ani na jednom z týchto produktov sme sa už nestretli s ničím závažným. Pred tým nás trápila najmä nestabilita aplikácii, chyby vrámci AirDropu, spomalené reakcie, rýchle vybíjanie batérie, horšia synchronizácia s Apple TV a mohli by sme pokračovať (samozrejme na každom zariadení niečo iné).

Najviac si to odtrpel asi iPhone XS, pri ktorom sme zaznamenali väčšinu problémov. To je dosť pozoruhodné, keďže ide iba o ročný smartfón. Najlepšie dopadol zase nový iPhone 11. Ten nepostihovalo skoro nič (len práve problémy s Apple TV). Update iOS 13.1.2 ale veľa vecí opravil.

Momentálne sme sa nám za 4 dni vyskytla iba jedna viditeľná chyba. Jedná sa respektíve o jedinú chybu, ktorú sme zaznamenali. Tento krát na iPhone X občas blbne aplikácia “Fotky”. Nevieme čím to môže byť spôsobené ale nepomohol ani reštart zariadenia. Bude to teda softvérová nedokonalosť, ktorú Apple časom odstráni.

Dôležité je ale poznamenať, že okrem toho nám nič neprekážalo. Neboli sme jediný. Do redakcie nám síce stále chodia rôzne otázky, máme ale pocit, že s postupými aktualizáciami je ich stále menej a menej. Samozrejme nechceme tým povedať, že iOS 13 je konečne dokonalý. To vôbec nie. Na túto pozíciu sa ešte bude pravdepodobne pár mesiacov šplhať. Na druhú stranu si myslíme, že to najhoršie už máme za sebou a všetko dobré ešte vylepší aktualizácia iOS 13.2, na ktorej Apple momentálne pracuje.

Do komentárov nám samozrejme dajte vedieť vaše postrehy a názory na posledný update a správanie vášho zariadenia. Budeme vďačný za kažý jeden príspevok…

iOS 13 je po aktualizácii iOS 13.1.2 citeľne stabilnejší. Chyby sa ešte nájdu ale... - svetapple.sk
iOS 13 je po aktualizácii iOS 13.1.2 citeľne stabilnejší. Chyby sa ešte nájdu ale… – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here