Zdá sa, že výdrž batérie v systéme iOS 16 môže ovplyvňovať ďalšia nenápadná funkcia. V novej aktualizácii sa pre predvolenú klávesnicu zaviedla možnosť haptickej spätnej väzby. Keď je táto funkcia zapnutá, iPhone po každom klepnutí na klávesu počas písania mierne zavibruje, čím fyzicky potvrdí, že bola klávesa stlačená. Táto funkcia je užitočným doplnkom iPhonu, no môže potenciálne ovplyvniť výdrž batérie.

Prečítajte si tiež  Stretli ste sa na vašom iPhone s problémom s GPS? Apple to vyrieši v najnovšej aktualizácii

Zapnutie haptickej klávesnice môže ovplyvniť výdrž batérie vášho iPhonu,“ uvádza Apple v dokumente podpory, ktorý bol zverejnený minulý týždeň. Apple neposkytuje žiadne ďalšie podrobnosti, takže nie je jasné aký vplyv táto funkcia má na batériu v absolútnych číslach.  Každá softvérová funkcia v iPhone samozrejme spotrebúva batériu. Je však zaujímavé, že jablková spoločnosť mala potrebu vypichnúť práve haptickú odozvu klávesnice.

Ak chcete zapnúť alebo vypnúť haptickú odozvu, otvorte aplikáciu Nastavenia, zvoľte možnosť Zvuky a haptikaOdozva Klávesnice → a vyberte si možnosť zvuk alebo haptika. Funkcia je dostupná na iPhone 8 a novších so systémom iOS 16 a využíva Taptic Engine vo vnútri iPhonov.

Klávesnica na iPhone so systémom iOS 16
Zdroj: MacRumors

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -