Apple s kadou novou aktualizáciou sľubuje aj lepšiu výdrž batérie. Opravuje tu chyby, ktoré mohli rýchlejšie vybíjanie spôsobovať a tak je to celkom logické. iOS 13.2.2 Pozrite sa na to ako si Apple vedie v teste výdrže batérie. Test prebiehal na iPhone SE, 6S, 7, 8 a XR. Zaujímavé porovnanie…

iOS 13.2.2 Pozrite sa na to ako si Apple vedie v teste výdrže batérie

To, že Apple vylepšil v nejakej aktualizácii stabilitu, rýchlosť a výdrž batérie počúvame pomerne často. Netvrdíme, že tieto informácie nie sú pravdivé ale na to aby sme o nich mohli v tomto kontexte hovoriť, musíme operačné systémy otestovať. Veľmi dobré a objektívne testy robí práve YouTube kanál iAppleBytes.

Jeho autor používa rovnaký softvér, zariadenia s tými istými aplikáciami a s rovnakým stavom batérie pred tým než začne samotné testovanie. Ako sme už uviedli vyššie, jedná sa prevažne o staršie modely. Vďaka tomu je výsledok ešte zaujímavejší. Konkrétne tu vedľa seba nájdeme postavený iPhone SE, 6S, 7, 8 a XR.

Za to môžeme byť len a len radi. Dôvod je taký, že výsledok je ešte objektívnejší. Pokiaľ by autor používal len nové a výkonné zariadenia, je zrejmé, že by boli výsledky absolútne špičkové. Prevážna väčšina používateľov ale ešte stále vlastní napríklad taký iPhone 7, ktorý môžeme označiť za výbehový model ale na druhú stranu aj stále veľmi populárny model.

- Reklama -

No a aké sú výsledky? V podstate vás ničim neohromia. Čo sa týka výdrže batérie tak tu sú v prospech iOS 13.2.2. skutočne len ťažko zaznamenateľné zmeny. V realite ide ale maximálne 3 minúty pri používaní, čo používateľ určite ani len nepostrehne. Po stránke výkonnosti je to dokonca pre niektoré modely “sklamanie”. V teste zaznamenali menej bodov ako pri štandardnom systém iOS 13.2.

Ako ale aj v teste výdrže batérie treba rátať s tým, že tu je určitá odchýlka a body v jednotkách netvoria v konečnom dôsledku žiaden rozdiel. Z tohto pozorovania sa teda dá maximálne povedať toľko, že iOS 13.2.2. je bezpečný systém a môžete si ho nainštalovať do vášho iOS zariadenia bez rizika dodatočných problémov. Objektívne ale povedané, nepocítite pravdepodobne žiadne výrazné zmeny (ak ste ich očakávali).

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

4 KOMENTÁRE

 1. Zdravím Vás,
  Nesledujem presné verzie aktualizácii, ktoré inštalujem na svoj iPhone 8, avšak prechod na verziu 13.x mal katastrofálny dopad na vydrž batérie. O pár dni od mojej inštalácie prišla dalšia aktualizácia, ktorú mám teraz teda verzia 13.2.3. Možno mierne zlepšenie, avšak stále katastrofa. Rovnaké používanie pri v. 12.x kde bola vydrž cca 1 deň, sa aktuálne znížilo na 0,5 dňa!
  Nerozumiem tomu.
  Budem vďačný, za každú radu, tip, info

  Jozef

  • Ahoj Jozef. Je pravda, že prechod z iOS 12 na iOS 13 nebol skutočne veľmi vydarený. My sami sme zaznamenali problémy na modeloch XS presne s výdržou batérie. Postupnými aktualizáciami sa všetko značne zlepšilo. Tá posledná ale dosť razantne znížila výdrž na iPhone SE (https://svetapple.sk/zariadenia/iphone-ipad/13-2-3-ma-na-iphone-se-katastrofalnu-vydrz/). iPhone 8 v teste nebol na tom nejako extra zle ale to všetko môže záležať aj od daného kusu. Môžeš teda urobiť 2 veci. Prvou vecou je kontrola aktuálneho zdravia tvojej batérie (Nastavenia > Batéria > Zdravie Batérie > percentuálny údaj). Pokiaľ máš nad 80-85% chyba bude v OS. Pokiaľ nie, treba baterku vymeniť v autorizovanom servise. Jediné, čo ti teraz vieme odporúčame je čakať. Ak to nezaberie, skús svoje zariadenie preinštalovať cez režim DFU (https://svetapple.sk/navody/5-problemov-v-iphone-ktore-vyriesite-pomocou-rezimu-dfu/). To je asi jediný spôsob, ktorým si vieš pomôcť…

   • Ďakujem.
    Zdravie batérie mám 87%.
    Po update mi nevedelo nájsť jeden e-mailový účet (heslo, resp.autorizaciu), tak je možné že ho na pozadí “volalo”. Po zrušení tohto je to o niečo lepšie.
    Jozef

    • Odporúčam ti chvíľu počkať a naozaj by to iOS 13.3 mohla všetko vyriešiť. Možno si našiel jeden z viacerých problémov, ktoré update vyvolal. 87% je podľa môjho názoru úplne v poriadku a nemalo by sa to tak výrazným spôsobom prejavovať na výdrži batérie…

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here