Apple s kadou novou aktualizáciou sľubuje aj lepšiu výdrž batérie. Opravuje tu chyby, ktoré mohli rýchlejšie vybíjanie spôsobovať a tak je to celkom logické. iOS 13.2.2 Pozrite sa na to ako si Apple vedie v teste výdrže batérie. Test prebiehal na iPhone SE, 6S, 7, 8 a XR. Zaujímavé porovnanie…

iOS 13.2.2 Pozrite sa na to ako si Apple vedie v teste výdrže batérie

To, že Apple vylepšil v nejakej aktualizácii stabilitu, rýchlosť a výdrž batérie počúvame pomerne často. Netvrdíme, že tieto informácie nie sú pravdivé ale na to aby sme o nich mohli v tomto kontexte hovoriť, musíme operačné systémy otestovať. Veľmi dobré a objektívne testy robí práve YouTube kanál iAppleBytes.

Jeho autor používa rovnaký softvér, zariadenia s tými istými aplikáciami a s rovnakým stavom batérie pred tým než začne samotné testovanie. Ako sme už uviedli vyššie, jedná sa prevažne o staršie modely. Vďaka tomu je výsledok ešte zaujímavejší. Konkrétne tu vedľa seba nájdeme postavený iPhone SE, 6S, 7, 8 a XR.

Za to môžeme byť len a len radi. Dôvod je taký, že výsledok je ešte objektívnejší. Pokiaľ by autor používal len nové a výkonné zariadenia, je zrejmé, že by boli výsledky absolútne špičkové. Prevážna väčšina používateľov ale ešte stále vlastní napríklad taký iPhone 7, ktorý môžeme označiť za výbehový model ale na druhú stranu aj stále veľmi populárny model.

No a aké sú výsledky? V podstate vás ničim neohromia. Čo sa týka výdrže batérie tak tu sú v prospech iOS 13.2.2. skutočne len ťažko zaznamenateľné zmeny. V realite ide ale maximálne 3 minúty pri používaní, čo používateľ určite ani len nepostrehne. Po stránke výkonnosti je to dokonca pre niektoré modely „sklamanie“. V teste zaznamenali menej bodov ako pri štandardnom systém iOS 13.2.

Ako ale aj v teste výdrže batérie treba rátať s tým, že tu je určitá odchýlka a body v jednotkách netvoria v konečnom dôsledku žiaden rozdiel. Z tohto pozorovania sa teda dá maximálne povedať toľko, že iOS 13.2.2. je bezpečný systém a môžete si ho nainštalovať do vášho iOS zariadenia bez rizika dodatočných problémov. Objektívne ale povedané, nepocítite pravdepodobne žiadne výrazné zmeny (ak ste ich očakávali).

Prečítajte si tiež  Apple práve predstavilo iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.