Spoločnosť Apple vydala druhú beta verziu iOS 14.2 s jedným veľkým prekvapením. Fanúšikovia Emoji sa dočkali nových postavičiek, zvierat a predmetov. Nachádza sa tu napríklad Ninja, objatie, čierna mačka, bizón, mucha, ľadový medveď, čučoriedky, bubble tea a mnoho ďalších. Kompletný zoznam je nižšie.

iOS 14.2 predviedol Emoji 13

Či sa vám to páči alebo nie, vyjadrovanie emócii a pocitov prostredncítvom Emoji ikoniek sa stalo bežnou súčasťou našich životov. K dispozícii ich je toľko, že sa v nich až ťažko orientuje. Aktualizácia iOS 14.2 pridáva viac než 50 znakov (bez rasových a rodových variánt), ktoré budete využívať v praktickom živote.

Všetky Emoji si môžete pozrieť v našej galérii alebo v zozname nižšie. Pozornému oku neunikne, že v niektorých prípadoch sa nedá určiť pohlavie. Nie je to náhoda, technologický gigant patrí medzi prvých, ktorý takúto novinku ponúka. Konkurencia si môže zobrať príklad.

Tváre – usmievavá tvár so slzou, zamaskovaná tvár
Ľudia – Ninja, Osoba v smokingu, Žena v smokingu, Osoba so závojom, Muž so závojom, Žena kŕmiaca dieťa, Osoba kŕmiaca dieťa, Muž kŕmiaci dieťa, Mx. Claus, Objímajúci sa ľudia
Časti tela – zovreté prsty, anatomické srdce, pľúca
Zvieratá – čierna mačka, bizón, mamut, bobor, ľadový medveď, dodo, tuleň, chrobák, šváb, mucha, červ
Jedlo – čučoriedky, olivy, paprika, flatbread, fondue, bubble tea, tamale
Domácnosť – črepníkové rastliny, čajová kanvica, Piñata, čarovná palička, hniezdiace bábiky, šijacia ihla, zrkadlo, okno, piest, pasca na myši, vedro, zubná kefka
Rôzne – pierko, kameň, drevo, chata, pickup, kolieskové korčule, uzol, mince, bumerang, skrutkovač, stolárska píla, hák, rebrík, výťah, náhrobný kameň, štítok, symbol transgenderu, vlajka transgenderu
Oblečenie – remienkové sandále, vojenská prilba
Hudobné nástroje – akordeón, dlhý bubon

 

Na záver je dobré napísať, že po vydaní Emoji 13 príde k zásadnému oneskoreniu vydania Emoji 14. Dôvodom je pandémia koronavírusu, ktorá predĺžila všetky procesy o 6 mesiacov.

Používatelia sa tak ku ďalšej várke ikoniek dostanú najskôr v roku 2022. V priebehu budúceho roka príde iba skromné vylepšenie Emoji 13.1. Ktorá ikonka vás najviac potešila?

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple vydalo aktualizáciu iOS 14 a iPadOS 14 beta 4 (+ tvOS 14 a watchOS 7).
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.