Spoločnosť Apple vydala novú verziu operačného systému iOS 15.2 len začiatkom týždňa a ako sa ukazuje, tá obsahuje veľmi užotočné novinky. Jednou z nich je aj funkcia, ktorá vám umožní resetovať uzamknutý iPhone alebo iPad bez nutnosti pripojenia k počítaču Mac alebo Windows. Používatelia túto novinku vítajú.

Pokiaľ zháňate darček na poslednú chvíľu, vyskúšajte Innocent Store. So zľavovým kódom SVETAPPLE10 získate 10 % zľavu na celý nákup. 

Ako uvádza technologický gigant v dokumente podpory, v systémoch iOS 15.2 a iPadOS 15.2 sa objavila nová možnosť „Vymazať zariadenie“ pre prípad, že je zablokované z dôvodu viacerých neúspešných pokusov o zadanie hesla.

Pochopiteľne je však táto funkcia k dispozícii len pre majiteľov zariadenia a zlodeji alebo podvodníci si ňou nijako nepomôžu.

Akonáhle totiž stlačíte možnosť „Vymazať zariadenie“, váš iPhone alebo iPad vás okamžite vyzve, aby ste potvrdili svoju totožnosť za pomoci hesla od Apple ID. Akonáhle to urobíte a uvediete správne údaje, iPhone alebo iPad dostane signál, že ste to vy a automaticky začne proces obnovy.

A ak sa pýtate, na čo je to vlastne dobré, v zriedkavých prípadoch sa stáva, že ľudia zabudnú prístupový kód ku zariadeniu a nevedia sa k nemu dostať. Ak však majú zálohu, môžu ho obnoviť takýmto spôsobom, ktorý je síce zdĺhavý, no bezpečný a účinný.

Akonáhle je zariadenie vo výrobných nastaveniach, jednoducho sem nahrajú svoju predošlú zálohu a nastavia si nový prístupový kód.

Predtým bol proces omnoho zložitejší 

5 problémov v iPhone, ktoré vyriešite pomocou režimu DFU.Predtým bolo nutné, aby zákazníci v takejto situácii prepínali svoje zariadenie do režimu DFU a resetovali ho pomocou Findera na Macu alebo aplikácie iTunes na Windowse. Problémom však bolo, že tento postup býval náročný a tak ho ľudia radšej zverili do rúk profesionálov – čo však už nebolo zadarmo.

Prečítajte si tiež  Do Severnej Kórey poslal AirTag - vďaka tomu odhalil, ako ho po celý čas zavádzala spoločnosť DHL

Jediným problémom, ktorý môže v súvislosti s touto novinkou vznikať je, že zariadenie musí byť pripojené na Wi-Fi alebo musí mať aktívne mobilné dáta – aby mohlo všetko overiť online. Ak to tak nebude, majitelia musia využiť komplikovanejšiu metódu cez DFU.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -