S uvedením modelov iPhone 13 Pro a 13 Pro Max sme sa prvýkrát na iPhonoch dočkali aj 120 Hz frekvenčnej odozvy, ktorá zvyšuje kvalitu obrazu a jeho plynulosti. Promotion Display však doteraz nie je možné naplno využiť v aplikáciách od vývojárov tretích strán, nakoľko sú obmedzené iba na 60 Hz.

Prečítajte si tiež  iPad mini so 120Hz ProMotion displejom? Možno už v najbližšej generácii

Spoločnosť Apple uviedla, že ide o chybu Core Animation, ktorá bude odstránená v neskoršej aktualizácii. Od hlásenia chyby však prešlo mnoho času no zdá sa, že problém bude čoskoro odstránený. Beta verzia systému iOS 15.4 zavádza zmenu, vďaka ktorej budú aplikácie automaticky ponúkať 120 Hz obnovovaciu frekvenciu pre všetky animácie na iPhonoch s ProMotion displejom.

Nie je ProMotion ako ProMotion

Vďaka plnej podpore 120 Hz ProMotion by nemal byť medzi jednotlivými animáciami v aplikáciách badateľný rozdiel a všetko by malo fungovať rovnako bez ohľadu na to, či sa jedná o natívnu apku Apple alebo od iného vývojára. Obnovovacia frekvencia 120 Hz je navrhnutá tak, aby poskytovala plynulejší zážitok zo sledovania pri posúvaní obsahu, hraní hier a podobne.

O túto novinku sa podelilo na Twitteri niekoľko vývojárov a analytikov. S najväčšou pravdepodobnosťou by podpora pre 120 Hz zobrazovanie mala doraziť už v najbližšej aktualizácii systému iOS.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -