Nový systém iOS 16 sa okrem iných nových funkcií zameral aj na zobrazenie užitočných informácií na zamknutej obrazovke. Neskôr v tomto roku poskytne spoločnosť Apple vývojárom možnosť vytvárať živé oznámenia na uzamknutej obrazovke, ktoré nazýva Live Activities„.

Prečítajte si tiež  iOS 16 prináša podporu pre Push notifikácie z webu. Má to ale háčik

Živé aktivity sú podobné widgetom na domovskej obrazovke iPhonu, no namiesto toho sa nachádzajú v spodnej časti uzamknutej obrazovky a môžu zobrazovať dynamické informácie v reálnom čase. Počas konferencie WWDC spoločnosť Apple predviedla, ako sa dajú živé aktivity použiť na sledovanie vzdialenosti jazdy Uberom alebo výsledkov aktuálneho športového zápasu.

- Reklama -

Postupom času sa dočkáme integrácie živých notifikácií aj zo strany ďalších natívnych apiek ale aj aplikácií zo strany tvorcov tretích strán.

Live notifikácie budú používateľom k dispozícii prostredníctvom aktualizácie softvéru neskôr v tomto roku. Spoločnosť Apple však potvrdila, že v prvej vlne oficiálneho štartu aktualizácie iOS 16 sa táto vychytávka nachádzať nebude.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -