Nový systém iOS 16 sa okrem iných nových funkcií zameral aj na zobrazenie užitočných informácií na zamknutej obrazovke. Neskôr v tomto roku poskytne spoločnosť Apple vývojárom možnosť vytvárať živé oznámenia na uzamknutej obrazovke, ktoré nazýva Live Activities„.

Prečítajte si tiež  iOS 16 prináša podporu pre Push notifikácie z webu. Má to ale háčik

Živé aktivity sú podobné widgetom na domovskej obrazovke iPhonu, no namiesto toho sa nachádzajú v spodnej časti uzamknutej obrazovky a môžu zobrazovať dynamické informácie v reálnom čase. Počas konferencie WWDC spoločnosť Apple predviedla, ako sa dajú živé aktivity použiť na sledovanie vzdialenosti jazdy Uberom alebo výsledkov aktuálneho športového zápasu.

Postupom času sa dočkáme integrácie živých notifikácií aj zo strany ďalších natívnych apiek ale aj aplikácií zo strany tvorcov tretích strán.

Live notifikácie budú používateľom k dispozícii prostredníctvom aktualizácie softvéru neskôr v tomto roku. Spoločnosť Apple však potvrdila, že v prvej vlne oficiálneho štartu aktualizácie iOS 16 sa táto vychytávka nachádzať nebude.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here