Spoločnosť Apple vybavila svoj nový operačný systém iOS 16 množstvom zmien a vylepšení, ktoré si už môžete pozrieť na samostatnom videu tu. A ako sa zdá, stále o ňom nevieme úplne všetko. Hoci tomuto systému firma venovala vrámci WWDC 2022 veľa času, jednu vec sa dozvedáme až neskôr (prostredníctvom Macrumors). Je to podpora Push notifikácií priamo z webu.

Pokiaľ ich nepoznáte, pomocou tohto jednoduchého systému, vám môžu dávať internetové stránky vedieť, že pridali nový článok alebo príspevok. Vy si tak ich obsah nemusíte manuálne načítavať, čo vám zjednoduší celkovú prácu so zariadením a zároveň ušetrí množstvo času.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Push notifikácie sú pomerne bežná vec už niekoľko rokov v operačnom systéme macOS. Teraz sa však rozširujú aj na mobilnú platformu od Apple, čo veľmi kvitujeme.

A aj keď to znie vcelku dobre a väčšina používateľov túto funkciu v budúcnosti ocení, má to jedno „ale“. Hoci prídu Push notifikácie spolu s operačným systémom iOS 16, nestane sa tak už v septembri, kedy by mala byť k dispozícii jeho plná verzia.

Prečítajte si tiež  Prečo sú Apple Watch Hermes také drahé? Odpoveď je jednoduchá

Spoločnosť Apple bude túto funkciu testovať ešte pomerne dlho, pričom sama uvádza, že s tým plánuje skončiť až niekedy v roku 2023. Dá sa teda povedať, že na Push notifikácie si počkáme dlhé mesiace.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -