Ešte počas minulého mesiaca na WWDC 2022, keď spoločnosť Apple predstavila operačný systém iOS 16 uviedla, že umožní príslušenstvu od výrobcov tretích strán s podporou U1 čipu komunikovať s aplikáciami na iPhone. Fungovať by to malo aj za predpokladu, že apky pobežia na pozadí, vďaka čomu budú mať majitelia zariadení „hands-free používateľský zážitok“ priamo vo svojej domácnosti.

Podrobnejšie to vysvetlil výrobca čipov Qorvo v tlačovej správe, ktorú zverejnil len včera. Podľa jeho zistení umožní nová funkcia lepšiu spoluprácu s aplikáciami v reálnom čase na základe vašej aktuálnej polohy. To znamená, že keď sa budete pohybovať po miestnosti, bez akéhokoľvek gesta sa v nej môže rozsvietiť alebo spustiť hudba, hoci aplikáciu na to určenú v danej chvíli fyzicky nebudete používať. Všetko to bude samozrejme súvisieť aj s rozsiahlymi nastaveniami automatizácie.

Prečítajte si tiež  Komentár: Apple odštartovalo s AirTagom ďalší multimiliardový biznis

Aby toho nebolo málo, spoločnosť Qorvo tiež oznámila, že jej čipy Ultra Wideband (U1) sú odteraz certifikované programom MFi (Made For iPhone / iPad / iPod) od spoločnosti Apple.

U1 Wideband čip v iPhone 12 / 13
Zdroj: Apple

Vďaka tomu by sa mohli už čoskoro začať objavovať v rôznych sledovacích príveskoch od výrobcov tretích strán alebo v produktoch, ktoré sú určené pre inteligentnú domácnosť.

Výrobcovia príslušenstva môžu používať čipy Qorvo na vytváranie príslušenstva kompatibilného s iPhonmi a hodinkami Apple Watch, ktoré obsahujú túto technológiu už od roku 2019 (od príchodu iPhonu 11, ktorý dnes zoženiete aj za 515,00 €). Viac informácií ale budeme mať pravdepodobne až v septembri, keď bude iOS 16 sprístupnený širokej verejnosti.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.