Spoločnosť Apple včera vydala aktualizácie operačných systémov iOS 17.3, iPadOS 17.3, tvOS 17.3, watchOS 10.3 a macOS Sonoma 14.3. Používateľom sa dôrazne odporúča urýchlene prejsť na tieto verzie z dôvodu, že zahrňujú dôležité bezpečnostné záplaty.

Jedna z kľúčových opráv v tomto kole aktualizácií je zameraná na chybu nachádzajúcu sa vo WebKite. Tá umožňovala, aby špeciálne vytvorený obsah viedol k spusteniu ľubovoľného kódu na pozadí. Spoločnosť Apple na svojej stránke podpory potvrdila, že sa objavili správy o zneužití tejto zraniteľnosti. Aj preto ju nie je dobré podceňovať.

Pre doplnenie, tento typ zraniteľností dokáže hackerom otvoriť cestu priamo do vášho iPhonu. Pokiaľ by ste sa stali obeťou útoku, neznáme osoby by teoreticky mohli pristupovať ku vašim kontaktom, fotografiám, súborom atď…

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Okrem kritického problému vo WebKiet riešia najnovšie aktualizácie celý rad ďalších bezpečnostných zraniteľností. Tieto zraniteľnosti síce neboli označené, ako zneužité medzi používateľmi, ale predstavujú bezpečnostné riziko.

Napríklad iOS 17.3 rieši hneď niekoľko problémov v Neural Engine, jadre, aplikáciách Mail, Safari, Shortcuts a niekoľkých ďalších oblastiach systému.

Pre ľudí, ktorý zaujímajú podrobnejšie informácie o týchto bezpečnostných opravách poskytuje spoločnosť Apple podrobné zhrnutie na svojej oficiálnej stránke podpory. Táto transparentnosť nám umožňuje pochopiť povahu zraniteľností a kroky, ktoré spoločnosť Apple prijala na ochranu svojich používateľov.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Zlodeji vykradli 2 Apple Store v priebehu 30 minút. Na druhý deň sa lúpež opakovala.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.