Apple predstavilo aktualizovaný iPad s 10.2″ displejom pre rok 2020 ešte počas minulého týždňa. Hlavné zmeny sa udiali vo vnútri zariadenia. Týkajú sa predovšetkým procesora, kde bol nahradený zastaralý A10 Fusion čip modernejšou generáciou A12 Bionic. Od tejto chvíle ho nájdete v predaji.

Najlacnejší iPad v ponuke

Hoci vás jeho dizajn neohúri, nikto sa o to ani nesnažil. Apple tu stavilo predovšetkým na cenu, ktorá je viac ako priaznivá. Nový iPad s 10.2″ Retina displejom môžete získať od 379€. Dôležité je spomenúť, že o výkon sa po novom stará oveľa novší procesor.

Apple A12 Bionic so 64-bitovou architektúrou a Neural Enginom sme videli napríklad aj v iPhone XS. Jeho výkonnejšiu verziu s označením „A12Z“ používa iPad Pro 2020. Dá sa teda povedať, že základný tablet zvládne oveľa viac než očakávate.

Už nie je určený len na sledovanie filmov, scrollovanie webov či hranie jednoduchších hier. Bez problémov s ním môžete strihať videá alebo spúšťať tie najnáročnejšie tituly. Čip sa vôbec „nezapotí“.

Zobrazovacia jednotka má rozlíšenie 2160x1620px (264 ppi) a jas 500 nitov. Kombinovať ju môžete s Apple Pencil prvej generácie. Apple uvádza až 10-hodinovú výdrž batérie a my potvrdzujeme, že tieto hodnoty bez problémov zvláda.

iPad 2020 má k dispozícií 8Mp fotoaparát na zadnej strane. Postará sa o pekné zábery a tak isto naskenujete dokumenty či podklady do školy. Vpredu nájdete kvalitnú FullHD Face Time kameru. Veľkým bonusom je z nášho pohľadu prítomnosť 20W nabíjacieho USB-C adaptéra v balení.

Ideálna kúpa pre bežného spotrebiteľa alebo pre študenta…

Najlacnejší iPad v ponuke

Nebudeme si klamať, základný iPad s 10.2″ displejom nie je žiaden technologický zázrak. To ale neznamená, že by ste nad ním nemali uvažovať. Práve naopak, z nášho pohľadu dáva možno najväčší zmysel z celej ponuky. Máte tu v podstate všetko aj keď v trochu menej „exkluzívnom“ balení.

Ak si nepotrpíte na edge-to-edge zobrazovacej jednotke alebo ostrých hliníkových hranách (ako pri iPade Air 2020, ktorý sa predáva od 649€), zariadenie vás nesklame. Jeho výbava je z nášho pohľadu veľmi dobrá, nakoľko ráta s kvalitným displejom, výkonným procesorom a dlhou výdržou batérie.

V prípade, že ste profesionál, iPad 10.2″ vás podľa všetkého nezaujme a inklinovať budete skôr ku modelu Pro. Ak však potrebujete tablet na cesty, do školy alebo do obývačky (na bežné sledovanie webov, videí a hranie hier), je to tá najlepšia možná voľba s operačným systémom iOS.

Prečítajte si tiež  Podľa známej analytičky bude Apple Car naozaj autom a nie službou či softvérom

Cenník

  • iPad 8. generácie Wi-Fi (32GB) od 379€
  • iPad 8. generácie Wi-Fi (128GB) od 479€
  • iPad 8. generácie Wi-Fi + Cellular (32GB) od 519€
  • iPad 8. generácie Wi-Fi + Cellular (128GB) od 619€

Do komentára nám napíšte, aký máte názor na toto zariadenie vy.

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.