Spoločnosť Apple sa zaoberá produktami budúcnosti. Už o pár rokov budeme bežne nosiť inteligentné okuliare, ktoré budú pracovať s rozšírenou alebo virtuálnou realitou (AR/VR). Očakáva sa, že tento produkt bude revolučný. Riešenie technológií v prípade prvej generácie ale zaváňa prílišnou jednoduchosťou.

Ako uvádza správa z portálu The Informationtechnologický gigant z Cupertina minulý rok dokončil práce na procesore pre Apple Glasses vrátane jeho fyzického dizajnu a teraz je pripravený na začatie skúšobnej výroby.

- Reklama -

O tú sa má postarať dlhoročný partner Taiwan Semiconductor Manufacturing, ktorý vyskúša produkciu troch „prototypov“ čipu aby Apple vedelo, ktorý je najvhodnejší do sériovej výroby a výsledného produktu.

Na základe aktuálneho štádia vývoja sme od okuliarov vzdialený niečo vyše roka. To znamená, že Apple Glasses môžu prísť už v roku 2022 alebo 2023. Nechajme sa prekvapiť.

Apple Glasses budú neustále pripojené na iPhone 

Apple Glass - príde aj špeciálna edícia Steva JobsaNo a nakoľko potrebuje headset poriadny výkon a zároveň je obmedzený určitými parametrami, spoločnosť Apple to vyrieši podobne, ako sme to poznali z prvých generácii inteligentných hodiniek Apple Watch. Na to aby sme mohli používať Apple Glasses si skrátka budeme musieť ku okuliarom pripojiť svoj iPhone.

Prečítajte si tiež  Európska Únia možno donúti Apple k prechodu z Lightningu na USB-C

Ten sa potom postará (ako hostiteľské zariadenie) o prenos významných informácií, ako aj animácií, či prvkov rozšírenej reality.

Nejde tu samozrejme len o výkon procesora. Treba si uvedomiť, že Apple má pri okuliaroch obmedzené možnosti aj pri použití väčšej batérie. Tá sa sem jednak nezmestí a taktiež by robila celé zariadenie príliš ťažkým. To žiaden z inžinierov nechce.

Uvidíme teda, ako bude vyzerať výsledný produkt, no veľmi sa tešíme na jeho dizajn. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o ňom myslíte vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -