Spoločnosť Apple sa zaoberá produktami budúcnosti. Už o pár rokov budeme bežne nosiť inteligentné okuliare, ktoré budú pracovať s rozšírenou alebo virtuálnou realitou (AR/VR). Očakáva sa, že tento produkt bude revolučný. Riešenie technológií v prípade prvej generácie ale zaváňa prílišnou jednoduchosťou.

Ako uvádza správa z portálu The Informationtechnologický gigant z Cupertina minulý rok dokončil práce na procesore pre Apple Glasses vrátane jeho fyzického dizajnu a teraz je pripravený na začatie skúšobnej výroby.

- Reklama -

O tú sa má postarať dlhoročný partner Taiwan Semiconductor Manufacturing, ktorý vyskúša produkciu troch „prototypov“ čipu aby Apple vedelo, ktorý je najvhodnejší do sériovej výroby a výsledného produktu.

Na základe aktuálneho štádia vývoja sme od okuliarov vzdialený niečo vyše roka. To znamená, že Apple Glasses môžu prísť už v roku 2022 alebo 2023. Nechajme sa prekvapiť.

Apple Glasses budú neustále pripojené na iPhone 

Apple Glass - príde aj špeciálna edícia Steva JobsaNo a nakoľko potrebuje headset poriadny výkon a zároveň je obmedzený určitými parametrami, spoločnosť Apple to vyrieši podobne, ako sme to poznali z prvých generácii inteligentných hodiniek Apple Watch. Na to aby sme mohli používať Apple Glasses si skrátka budeme musieť ku okuliarom pripojiť svoj iPhone.

Ten sa potom postará (ako hostiteľské zariadenie) o prenos významných informácií, ako aj animácií, či prvkov rozšírenej reality.

Nejde tu samozrejme len o výkon procesora. Treba si uvedomiť, že Apple má pri okuliaroch obmedzené možnosti aj pri použití väčšej batérie. Tá sa sem jednak nezmestí a taktiež by robila celé zariadenie príliš ťažkým. To žiaden z inžinierov nechce.

Uvidíme teda, ako bude vyzerať výsledný produkt, no veľmi sa tešíme na jeho dizajn. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o ňom myslíte vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -