Apple predstavilo iPad Air 4. generácie ešte v septembri. Tento tablet zaujal technologických nadšencov ale aj bežnú verejnosť. Ponúka moderný dizajn, výkonný procesor a prívetivú cenu. Predobjednávky už spustila aj spoločnosť m:zone.

iPad Air 4. generácie na prvých recenziách

Trvalo to dlhšie ako mesiac, kým sa dostal tento tablet do rúk zahraničným recenzentom. Ťažko povedať, na čo v Apple čakali, no pravdepodobne to bol procesor A14 Bionic. Pokiaľ by sa dostal iPad Air 4. generácie do predaja skôr, odhalil by výkon iPhonu 12/12 Pro (v tom čase nebol predstavený).

Známi youtuberi a technologické magazíny testujú toto zariadenie už niekoľko dní a ich reakcie sú pozitívne. Všetci oceňujú nový hranatý dizajn. Obrovským bonusom je tiež 10,9″ edge-to-edge displej s vysokým rozlíšením. Práca so zariadením je veľmi rýchla, pohodlná a hlavne jednoduchá.

Touch ID je síce umiestnené v odomykacom tlačidle, no jedná sa o nedostatok, na ktorý si rýchlo zvyknete. iPad Air nedostal 2 šošovky fotoaparátu a ani LiDAR skener. Nikto to však neočakával. Jeho zadná kamera vytvorí slušné zábery, ktoré budú pri bežnom použití absolútne dostačujúce.

Kapitolou samou o sebe je potom výkon. Čip A14 Bionic spolu so 4GB RAM pracuje príkladne a bez zaváhania spúšťa akékoľvek aplikácie. Podľa všetkého sa jedná o ten najzaujímavejší tablet, aký má Apple v súčasnosti v ponuke. Na našu domácu recenziu si ešte musíte počkať. Ak vás ale iPad Air 4. generácie zaujal, predobjednajte si ho už dnes.

iPad Air 4. generácie cenník

  • iPad Air 4. generácie Wi-Fi (64GB) – 649€
  • iPad Air 4. generácie Wi-Fi (256GB) – 819€
  • iPad Air 4. generácie Wi-Fi + Cellular (64GB) – 789€
  • iPad Air 4. generácie Wi-Fi + Cellular (256GB) – 959€
Prečítajte si tiež  V BMW nakoniec nebude fungovať predplatné za CarPlay.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.