iPad Air 4. generácie bol predstavený ešte 15. septembra spolu s hodinkami Apple Watch Series 6 a Apple Watch SE. Do predaja sa zatiaľ nedostal a spoločnosť Apple nám ani neupresnila, kedy sa to zmení. Vďaka poslednému úniku to ale konečne vieme.

iPad Air 4. generácie v predaji od 23. októbra

Už sme si zvykli na to, že Apple je v niektorých situáciách zbytočne tajomné. iPad Air 4. generácie sme po prvýkrát videli presne pred mesiacom a do dnešného dňa nemáme oficiálnu informáciu o začatí predajov.

S nečakanou odpoveďou prišla kanadská spoločnosť Best Buy, ktorá na svojich internetových stránkach uvádza dátum 23. októbra 2020. Na internete sa o ňom špekuluje už dlhšiu dobu a potvrdil ho aj známy leaker Jon Prosser (Appletrack mu udelil presnosť 85,2%).

Pokiaľ sa na to pozrieme z globálneho hľadiska, dáva to zmysel. Predaje budú spustené v rovnaký deň ako pri iPhone 12 a iPhone 12 Pro (na Slovensku to žiaľ neplatí. Krajina bola zaradená do druhej vlny). Predobjednávky by mohli byť teoreticky dostupné už zajtra, 13. októbra.

- Reklama -

Hlavným dôvodom čakania je podľa všetkého čip A14 Bionic. Apple nechcelo, aby si ho ľudia vyskúšali skôr, než v nových smartfónoch. Svoje ale mohli zohrať aj problémy v dodávateľských reťazcoch.

Zariadenie má k dispozícii veľký, 10,8″ displej od okraja k okraju a výkonný procesor dopĺňa 4GB RAM. Odomykanie je vyriešené prostredníctvom nového Touch ID v uspávacom tlačidle a o kvalitné audio sa postará štvorica reproduktorov vo vrchnej a spodnej časti.

Nový iPad Air 4. generácie bude dostupný v piatich samostatných farebných kombináciách (rúžovo-zlatá, zelená, modrá, vesmírne šedá a strieborná). Tu je kompletný slovenský cenník:

iPad Air 4. generácie cenník

  • iPad Air 4. generácie Wi-Fi (64GB) – 649€
  • iPad Air 4. generácie Wi-Fi (256GB) – 819€
  • iPad Air 4. generácie Wi-Fi + Cellular (64GB) – 789€
  • iPad Air 4. generácie Wi-Fi + Cellular (256GB) – 959€

Pokiaľ chcete mať zariadenie medzi prvými, sledujte internetové stránky spoločnosti m:zone.

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here