iPad Air 4. generácie bol predstavený ešte 15. septembra spolu s hodinkami Apple Watch Series 6 a Apple Watch SE. Do predaja sa zatiaľ nedostal a spoločnosť Apple nám ani neupresnila, kedy sa to zmení. Vďaka poslednému úniku to ale konečne vieme.

iPad Air 4. generácie v predaji od 23. októbra

Už sme si zvykli na to, že Apple je v niektorých situáciách zbytočne tajomné. iPad Air 4. generácie sme po prvýkrát videli presne pred mesiacom a do dnešného dňa nemáme oficiálnu informáciu o začatí predajov.

S nečakanou odpoveďou prišla kanadská spoločnosť Best Buy, ktorá na svojich internetových stránkach uvádza dátum 23. októbra 2020. Na internete sa o ňom špekuluje už dlhšiu dobu a potvrdil ho aj známy leaker Jon Prosser (Appletrack mu udelil presnosť 85,2%).

Pokiaľ sa na to pozrieme z globálneho hľadiska, dáva to zmysel. Predaje budú spustené v rovnaký deň ako pri iPhone 12 a iPhone 12 Pro (na Slovensku to žiaľ neplatí. Krajina bola zaradená do druhej vlny). Predobjednávky by mohli byť teoreticky dostupné už zajtra, 13. októbra.

Hlavným dôvodom čakania je podľa všetkého čip A14 Bionic. Apple nechcelo, aby si ho ľudia vyskúšali skôr, než v nových smartfónoch. Svoje ale mohli zohrať aj problémy v dodávateľských reťazcoch.

Zariadenie má k dispozícii veľký, 10,8″ displej od okraja k okraju a výkonný procesor dopĺňa 4GB RAM. Odomykanie je vyriešené prostredníctvom nového Touch ID v uspávacom tlačidle a o kvalitné audio sa postará štvorica reproduktorov vo vrchnej a spodnej časti.

Nový iPad Air 4. generácie bude dostupný v piatich samostatných farebných kombináciách (rúžovo-zlatá, zelená, modrá, vesmírne šedá a strieborná). Tu je kompletný slovenský cenník:

iPad Air 4. generácie cenník

  • iPad Air 4. generácie Wi-Fi (64GB) – 649€
  • iPad Air 4. generácie Wi-Fi (256GB) – 819€
  • iPad Air 4. generácie Wi-Fi + Cellular (64GB) – 789€
  • iPad Air 4. generácie Wi-Fi + Cellular (256GB) – 959€

Pokiaľ chcete mať zariadenie medzi prvými, sledujte internetové stránky spoločnosti m:zone.

Prečítajte si tiež  100 noviniek v iOS 11 beta 3!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.