Tak ako každý fanúšik Applu, aj my využívame všetky funkcie, ktoré sa využívať dajú. Tento krát sme sa ale stretli s nepríjemným problémom, ktorý zatiaľ nevyriešil ani iOS 13.1.3. Je to ale problém výhradne len iPhonu XS 256GB s vozidlom Peugeot Rifter. Problém iOS 13 a CarPlay sa prejavuje skutočne zvláštne.

Problém iOS 13 a CarPlay na iPhone XS

V prvom rade by sme veľmi neradi rozširovali novinárske fámy. Tento problém sa zatiaľ vyskytol iba nám a týmto článkom chceme skôr zistiť, či sme sami. Nejedná sa teda o žiadnu nafúknutú mediálnu bublinu ale len o problém jednotlivca, ktorý môže byť ojedinelý. Poďme teda na to.

Tak ako väčšina majiteľov iPhonu a vozidla s CarPlay sa ráno rád posadím do auta a pripojím si svoj telefón pomocou kábla. Jedná sa konkrétne o nový Peugeot Rifter, ktorý využívam na pracovné účely. V podstate infotainment veľmi chválim. Rád si ale v meste púšťam Waze. Ten mi presne vyselektuje ulice, ktorým je lepšie sa vyhnúť. Na to využívam prakticky už od začiatku roka CarPlay. Na túto funkciu som nemal veľa negatívnych slov. Po vylepšení pomocou iOS 13 je navyše ešte prepracovanejšia.

Používam ju pravidelne už skoro rok. Zrazu sa však stalo niečo zvláštne. Po pripojení telefóny na infotainment auta ostala čierna obrazovka. Nepomohol ani reštart zariadenia a ani vypnutie/zapnutie vozidla. Stále je to skrátka rovnaké. Medzičasom som skúsil pripojiť aj iPhone 11 s rovnakou verziou systému (iOS 13.1.2). Ten nesklamal a fungoval tak ako mal. Niekde nastala evidentne chyba priamo v mojom zariadení.

Dnes som aktualizoval iPhone na verziu iOS 13.1.3 a stále problém pretrváva. Presne preto ma zaujíma či som jediný alebo sa medzi našími fanúšikmi nájde ešte niekto, kto zažíva podobné problémy. Nechcem týmto článkom tak ako to už bolo aj vyššie avizované vytvárať mediálne kauzy.

Prekvapuje ma ale, aká banálna chyba mi dokáže každé ráno pokaziť deň. Samozrejme, všetko má svoje nedostatky. Takéto chyby by sa ale Applu nemali stávať vôbec. Nehovoríme teraz navyše aj o tom, že samotný iOS 13 bol zo začiatku vyladený katastrofálne…Ak máte problémy s CarPlay, napíšte nám do komentárov aké.

Moderné rádio SONY s CarPlay do vášho auta za dostupnú cenu. - svetapple.sk
Moderné rádio SONY s CarPlay do vášho auta za dostupnú cenu. – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  iPad si aj naďalej zachová funkciu centra pre inteligentnú domácnosť. Má to ale háčik
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.