Len včera sme vás informovali, že podľa vývojárov Apple obmedzuje možnosť využívania 120 Hz obnovovacej frekvencie v iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. Tá je k dispozícii len pre animácie, ktoré sa zobrazujú na celom displeji. Mnohé prvky apiek od vývojárov tretích strán však stále bežia na 60 Hz, čo je samozrejme pozorovateľné voľným okom.

Na internete sa objavili špekulácie, či toto obmedzenie nesúvisí so snahou o dosiahnutie čo najväčšej výdrže batérie na jedno nabitie. Bolo by to samozrejme celkom logické ale ako sa ukazuje, všetko je úplne ináč.

- Reklama -

Podľa samotnej technologickej spoločnosti môže každá aplikácia plne využívať 120 Hz displej (funkciu ProMotion), avšak vývojári musia prehlásiť, že ich apky dokážu pracovať aj na vyššej obnovovacej frekvencii. Postačí na to pridanie jednej položky do zoznamu v aplikáciách.

Apple zverejní dokumenty už čoskoro 

Potrebná dokumentácia ako aj všetky ďalšie informácie budú už čoskoro k dispozícii. V tomto bode je však potrebné uviesť, že sa to bude týkať iba tých apiek, ktoré budú schopné využívať plnú podporu ProMotion.

Prečítajte si tiež  Apple sa Lightningu tak skoro nevzdá. Oproti USB-C má vraj niekoľko výhod

Ostatný softvér bude naďalej bežať na frekvencii 60 Hz s tým, že systémové animácie budú povolené až na 120 Hz (napríklad scrollovanie).

Technologický gigant na záver dodáva, že v súčasnosti existuje menej závažná chyba, ktorá postihuje niektoré animácie vytvorené pomocou Core Animation.

Programátori a vývojári však už tvrdo pracujú na tom, aby ju úplne odstránili. K oprave má dôjsť v priebehu najbližšieho updatu iOS 15.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -