iPad Pro je zariadenie, ktoré prišlo minulý a predminulý rok a získalo si obrovskú fanúšikovskú základňu po celom svete, aj keď povedzme si na rovinu, predaje iPadu ako také príliš nevzkriesilo. 12,9″ a neskôr aj 9,7″ displej v spolupráci s naozaj výkonným HW si získal obrovskú pozornosť. Dokonca k nemu Apple pridalo aj Stevom Jobsom z duše nenávidený stylus. Dnes si ukážeme, ako by iPad Pro vyzeral, keby mal zo zadnej strany duálnu šošovku fotoaparátu. Najskôr si ale položme otázku – na čo by mu asi tak bola?

iPad Pro s duálnou kamerou, načo?

iPad Pro má výborný fotoaparát. Síce trošku vytŕča tak, ako na iPhone 6/6S/7, ale nepopierateľne robí úplne fantastické snímky, za ktoré by sa nemusel hanbiť nejeden prémiový smartfón. Novší iPad, ten menší, obsahuje dokonca aj blesk, takže fotky môže robiť za dňa, ale aj v noci. V podstate ide o celkom dobrý fotografický nástroj. Na druhú stranu si ale človek môže pozrieť jeho veľké rozmery a dva krát si rozmyslí, či sa mu bude lepšie fotiť s iPadom alebo omnoho menším a dnes už aj fotograficky vyspelejším iPhonom.

- Reklama -

iPad potrebuje kvalitný fotoaparát. Používa sa napríklad vo firmách ako dokumentárny nástroj, okrem toho, že môže slúžiť na prezentačné účely. Mám s tým osobné skúsenosti. iPady používame napríklad v dizajnovepodlahy.sk. Na druhú stranu to ale netreba preháňať. Všetky materiály, ktoré iPad robí by mali byť jednoduché a nejakú „extra“ optiku na to určite netreba. Rovnako tak je lepšie fotiť si všetky tie pamiatky, sochy a podobne na iPhone či zrkadlovku, nie na iPad, ako to s obľubou robia japonskí turisti. Keď už ale aj na ten iPad fotia, fotky sú vždy krásne.

Dnes si ukážeme trošíčku nezmyselný koncept iPadu Pro s duálnou šošovkou fotoaparátu na zadnej strane, ale kto vie, možno sa presne takéto zariadenie dostane na budúci rok do výroby. Hoci si nevieme úplne predstaviť, ako by niekto pomocou iPadu a bokeh efektu vytváral dokonalé makro zábery či portréty, ale to už nie je vec, nad ktorou sa treba zamýšľať. Duálna šošovka je tu ale zbytočná a ak sa tu aj náhodou bude niekedy nachádzať, bude to len preto, aby bol iPad zaujímavejší, atraktívnejší pre kúpu. Dnes už očividne veľmi atraktívny nie je a predaje klesajú. V budúcnosti sa to ale môže zmeniť a dopomôcť môže aj takáto maličkosť.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.