Spoločnosť Apple neustále pracuje, na svojich softvérových technológiách. Ešte minulý rok sme sa dočkali nového operačného systému „iPadOS“, ktorý plne vychádza z iOS. Jeho posledná verzia s označením „13.4“, bude na trhu dostupná už o pár dní. Prinesie aj podporu TrackPadu.

iPadOS 13.4 príde aj s podporou TrackPadu.

Oddeliť iOS a iPadOS bol veľmi dobrý krok. Hoci sa jedná v podstate o totožné operačné systémy, Applu tu vznikol priestor, aby mohlo urobiť z iPadu trochu viac počítač (respektíve akýsi hybrid). Prvý krok urobil včera, predstavením nového iPadu Pro s Magic Keyboard.

Pokiaľ ste pozorne čítali náš článok, určite vám neuniklo, že v novej klávesnici je zakomponovaný aj trackpad. Operačný systém sa tomu bude musieť prispôsobiť. Podpora príde už 24. marca, v podvečerných hodinách, kedy ho Apple sprístupní verejnosti.

Hoci už samotný iPadOS 13 prináša podporu bezdrôtových myší a klávesníc (už od vydania), nie vždy bola práve ideálna. Netvrdíme, že nefungovali, ale mohli tu nastať určité problémy po tom, ako ste sa s iPadom snažili spárovať trackpad. Teraz to už ale neplatí. V Cupertine na tom poriadne zapracovali a plnú podporu prinesie operačný systém iPadOS 13.4. O jeho vydaní vás samozrejme budeme informovať.

iPadOS 13.4 príde aj s podporou TrackPadu.
iPadOS 13.4 príde aj s podporou TrackPadu.
Prečítajte si tiež  Ak si dáte na Teslu 20" a nie 19" kolesá, dramaticky sa vám zníži dojazd
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.