Generálny riaditeľ spoločnosti Telegram obvinil spoločnosť Apple, že svojimi pravidlami v App Store ničí sny a podniky. Konkrétne narážal na vysokú, až 30 % províziu spoločnosti z nákupov v aplikáciách pre vývojárov, ktorí zarobia viac ako 1 milión dolárov ročne.

Ako píše Macrumors, Pavel Durov na svojom Telegram kanáli uviedol, že spoločnosť Apple zakázala jemu (a ostatným vývojárom) používať vo svojich aplikáciách alternatívne platobné metódy tretích strán.

- Reklama -

Týka sa to aj tvorcov na samotnom Telegrame, ktorí budú môcť prijímať platby len oficiálnou cestou, ktorú má plne pod kontrolou spoločnosť Apple a čerpá z nej províziu.

Len pre doplnenie, používatelia služby Telegram môžu prispievať tvorcom obsahu malú mesačnú čiastku, vďaka ktorej získajú prístup k špeciálnemu obsahu. Durov obvinil spoločnosť Apple, že ničí sny a podnikateľov 15 % alebo 30 % províziami z väčšiny nákupov v aplikáciách.

Vyzval regulačné orgány po celom svete 

telegram premium predplatné
Zdroj: Unsplash (Dima Solomin)

Durov vyzval regulačné orgány v EÚ, Indii a na celom svete, aby prijali opatrenia. Niektorí tvorcovia obsahu začali používať platobné roboty, vďaka čomu mohli získať takmer 100 % toho, čo zaplatili ich odberatelia a to bolo skvelé. Apple si to ale všimlo a okamžite zareagovalo.

„Bohužiaľ, od spoločnosti Apple sme dostali správu, že nie je spokojná s tým, že tvorcovia obsahu speňažujú svoju prácu bez toho, aby spoločnosti Apple zaplatili 30 % daň. Keďže spoločnosť Apple má úplnú kontrolu nad svojím ekosystémom, nemali sme inú možnosť ako zakázať takéto platené príspevky v zariadeniach so systémom iOS.“

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.