Generálny riaditeľ spoločnosti Telegram obvinil spoločnosť Apple, že svojimi pravidlami v App Store ničí sny a podniky. Konkrétne narážal na vysokú, až 30 % províziu spoločnosti z nákupov v aplikáciách pre vývojárov, ktorí zarobia viac ako 1 milión dolárov ročne.

Ako píše Macrumors, Pavel Durov na svojom Telegram kanáli uviedol, že spoločnosť Apple zakázala jemu (a ostatným vývojárom) používať vo svojich aplikáciách alternatívne platobné metódy tretích strán.

Týka sa to aj tvorcov na samotnom Telegrame, ktorí budú môcť prijímať platby len oficiálnou cestou, ktorú má plne pod kontrolou spoločnosť Apple a čerpá z nej províziu.

Len pre doplnenie, používatelia služby Telegram môžu prispievať tvorcom obsahu malú mesačnú čiastku, vďaka ktorej získajú prístup k špeciálnemu obsahu. Durov obvinil spoločnosť Apple, že ničí sny a podnikateľov 15 % alebo 30 % províziami z väčšiny nákupov v aplikáciách.

Vyzval regulačné orgány po celom svete 

telegram premium predplatné
Zdroj: Unsplash (Dima Solomin)

Durov vyzval regulačné orgány v EÚ, Indii a na celom svete, aby prijali opatrenia. Niektorí tvorcovia obsahu začali používať platobné roboty, vďaka čomu mohli získať takmer 100 % toho, čo zaplatili ich odberatelia a to bolo skvelé. Apple si to ale všimlo a okamžite zareagovalo.

„Bohužiaľ, od spoločnosti Apple sme dostali správu, že nie je spokojná s tým, že tvorcovia obsahu speňažujú svoju prácu bez toho, aby spoločnosti Apple zaplatili 30 % daň. Keďže spoločnosť Apple má úplnú kontrolu nad svojím ekosystémom, nemali sme inú možnosť ako zakázať takéto platené príspevky v zariadeniach so systémom iOS.“

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  iPhone 15 sa dá kúpiť za výhodnú cenu: Je to dokonalý smartfón pre väčšinu Slovákov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.