Hoci je predstavenie nových vlajkových lodí od spoločnosti Apple ešte relatívne ďaleko, stále sa dozvedáme nové a zaujímavé informácie. Tá posledná nám naznačuje, že by iPhone 12 a iPhone 12 Pro mohli spoločne podporovať nový Wi-Fi štandard IEEE 802.11ay. Priniesť by to malo samé výhody.

iPhone 12/ 12 Pro bude podporovať nový Wi-Fi štandard IEEE 802.11ay.

O najnovšiu správu sa postaral japonský renomovaný Apple portál, MacOtakara. Ten býva vo svojich predpovediach veľmi presný a tak informácii môžeme dôverovať. Autori portálu uvádzajú, že nový iPhone 12 a iPhone 12 Pro bude podporovať najnovší Wi-Fi štandard IEEE 802.11ay.

Ten je schopný využívať spektrum až 60 GHz. Okrem toho by mal vedieť prenášať súbory rýchlosťou 20–40 Gbit/s. To znie veľmi slušne. Hoci MacOtakara hovorí aj to, že všetko je zatiaľ iba vo fáze návrhu, v Cupertine by to mali stihnúť dokončiť do konca roka 2020 (teda asi septembra).

No a aká by bola hlavná výhoda tohto nového štandardu? MacOtakara hovorí o tom, že by ho mohlo Apple využívať k lepšej komunikácii medzi zariadeniami vrámci populárnej služby AirDrop. Okrem toho samozrejme aj s inými Apple produktami, ktoré sa budú nachádzať poblíž. Dokonca to možno naznačuje aj vývoj AR/VR headsetu.

Apple chce vraj predstaviť svoje inteligentné okuliare v roku 2020. - svetapple.sk
Nový Wi-Fi štandard by mohol súvisieť s AR/VR headsetom – svetapple.sk

Ak sa vrátime trochu do minulosti (rok 2018), správy hovorili o tom, že toto zariadenie (headset) bude pripojené k špeciálnemu boxu (teda nie iPhonu a ani Macu) a bude na to využívať práve štandard 802.11ay. Jeho predstavenie by teda nedávalo zmysel iba v prípade iPhonu ale aj v prípade iných produktov, ktoré ešte neboli uvedené na trh a o ktorých nemáme ani bližšie informácie.

Rok 2020 teda môže byť ešte veľmi pestrý a zaujímavý. Dočkať sa môžeme viacerých technologických prekvapení, s ktorými dnes ešte ani nerátame. Každopdáne štandard IEEE 802.11ay. by bol pekným bonusom a vylepšením budúcich iPhonov 12, ktoré sa chystajú na trh už v septembri. Nechajme sa teda prekvapiť. Všetko budeme samozrejme sledovať.

iPhone 12/ 12 Pro bude podporovať nový Wi-Fi štandard IEEE 802.11ay.
iPhone 12/ 12 Pro bude podporovať nový Wi-Fi štandard IEEE 802.11ay.
Prečítajte si tiež  Kožené puzdro Apple: Oplatí sa ho kúpiť?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.