Posledný deň pred predstavením iPhonu 12 prichádzajú ďalšie čerstvé informácie, ktoré sa týkajú tohto zariadenia. Postaral sa o ne leaker Max Weinbach. Na svojom twitter účte PineLeaks pridal príspevok, pojednávajúci o rýchlejšom Face ID, lepšej výdrži batérie a prepracovanom zoome. Prečítajte si viac.

iPhone 12 – Zmeny a vylepšenia v oblasti Face ID

Ešte predtým ako začneme, radi by sme povedali, že Max Weinbach patrí medzi najpresnejších leakerov súčasnosti. Bol to práve on, kto zdieľal viacero podrobností týkajúcich sa iPhonu 12. Najnovšiemu úniku preto prikladáme vysokú dôveru. Weinbach tvrdí, že v podstate všetky informácie, ktoré zdieľal používateľ „Kang“ na sociálnej sieti Weibo, sú presné. Rozhodol sa však doplniť dáta, ktoré tu chýbali.

Tým najzákladnejším je prepracované Face ID. Technológia odomykania tvarov funguje už dnes veľmi promptne, no v niektorých situáciach by to mohlo byť lepšie. Apple preto vytvorilo špeciálny „algoritmus dynamického zónovania“, ktorý urýchli proces.

Čo sa týka základného 5,4″ iPhonu 12 mini, tu očakávame o niečo užší výrez (notch), než v prípade ostatných modelov. Dôvodom sú rozmery a rohy displeja. Technológie sa však budú musieť jemne pretiahnuť do výšky. Inými slovami, notch na jednej strane schudne a na strane druhej priberie.

Každý iPhone 12 bude mať lepší zoom

iPhone 12 Pro a jeho dizajn

Max Weinbach je presvedčený, že vývojári a inžinieri zapracujú aj na „približovaní“ záberov. Už základný iPhone 12 ponúkne kvalitnejší digitálny zoom, za čo bude ďakovať sofistikovaným softvérovým vylepšeniam.

Ak si vyberiete iPhone 12 Pro alebo iPhone 12 Pro Max, k dispozícii bude pochopiteľne aj teleobjektív. Podľa všetkého dostane širšie možnosti optického zväčšenia. Súčasný iPhone 11 Pro/11 Pro Max ponúka 2X zoom. Je reálne, že nástupca príde s dvojnásobnou hodnotu. 6,7″model môže mať dokonca 5X zoom. Nechajme sa prekvapiť.

Aby toho nebolo málo, Apple má pracovať aj na unikátnej „makro funkcii“. Detailné zábery nadobudnú úplne iný rozmer. Weinbach sa tiež zmienil o vylepšenej slnečnej clone pre širokouhlý objektív. Vďaka týmto zmenám budete mať k dispozícii oveľa kvalitnejšie zábery aj za zhoršených svetelných podmienok (kto vie, možno bude v režime ultrawide dostupný aj nočný režim).

Menší akumulátor, no väčšia batéria

iPhone 12 Pro a jeho dizajn

Nakoniec tu máme jednu pozitívnu správu. Na základe certifikačných procesov už vieme, že Apple zmenší kapacitu akumulátora pre všetky verzie iPhonu 12 (samozrejme, nie je to na 100% potvrdené). Napriek tomu by sa ale mali vylepšiť hodnoty v oblasti výdrže.

Prečítajte si tiež  iPhone 12 Pro koncept. Takto bude vyzerať! Čo všetko o ňom vieme?

iPhone 12/12 Pro a iPhone 12 Pro Max budú schopné vydržať najmenej o hodinu dlhšie, než ich minuloroční predchodcovia. Ak sa pozrieme na základný model s 5,4″ displejom, tu sa očakávajú horšie výsledky, v porovnaní so štandardným iPhonom 11. Napriek tomu by ale nemal byť problém, pracovať s ním počas jedného dňa bez nutnosti nabíjania. To by z nášho pohľadu celkom stačilo.

Max Weinbach na záver dodáva, že všetky modely iPhonu 12 poskytnú spomalené zábery (pri 120fps a 240fps) v 4K rozlíšení. O tomto sa hovorilo už pred niekoľkými mesiacmi tak uvidíme, či sa to aj naplní. Nechajme sa prekvapiť. Novinky uvidíme v utorok o 19:00 hodine nášho času. Celú udalosť budeme samozrejme sledovať a o všetkom vás včas informovať. Tešíte sa?

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.