iPhone 12S už v septembri 2021

Ako iste viete, predstavenie iPhonu 12 sprevádzalo množstvo komplikácií. Spôsobila ich pandémia COVID-19, ktorá vyradila niekoľko dodávateľov (na týždne či mesiace) a zároveň znemožnila cestovanie. Analytik Ming-Chi Kuo (presnosť 78,2%) predpovedá, že na budúci rok to bude lepšie.

Podľa jeho poslednej správy, ktorá je určená investorom, príde iPhone 12S s procesorom A15 Bionic v tradičnom čase a teda v prvej polovici septembra 2021. Apple bude mať vyrobené dostatočné množstvo kusov a tak nebudete čakať celé týždne či mesiace.

Masová výroba sa zvykne spúšťať na sklonku jari a leta. V roku 2020 to bolo ale v septembri, čo spôsobilo omeškanie. Koniec koncov, iPhone 12 stále nedorazil ku všetkým záujemcov (vratne našej redakcie, kde čakáme na iPhone 12 Pro Max).

Analytik tak isto tvrdí, že dopyt po nových smartfónoch zostáva silný a čiastočne sa prenesie do budúceho roka. V súčasnosti robia problémy komponenty fotoaparátov, ktorých Apple nemá dostatok a tak navyšuje výrobu všade, kde je to len možné.

iPhone 12S má kopírovať rovnaký rozvrh produkcie, ako iPhone 11 Pro a všetky staršie modely. Na druhej strane si ale treba uvedomiť, že globálna zdravotná kríza stále neskončila a v nasledujúcich mesiacoch sa môže čokoľvek zmeniť.

Nič teda nie je isté ale len vysoko pravdepodobné. Počkáte si na iPhone 12S alebo vás láka aktuálny iPhone 12? Napíšte nám do komentára.

Prečítajte si tiež  Apple zvýši výrobu iPhonu 12 aj v ťažkých časoch. Má na to dôvod.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.