Na rozdiel od USA, každý európsky iPhone musí mať na svojom tele regulačné symboly. Apple ich doposiaľ umiestňovalo v zadnej časti pod sklom. No a kým pri iPhone 11 takmer zmizli (opticky), na iPhone 12/12 Pro sa premiestnili. Teraz ich nájdete na bočnom ráme.

Nové miesto pre regulačné symboly

Európa zaostáva. V USA prišli v roku 2014 so zákonom E-Label, ktorý umožňuje skryť regulačné symboly do aplikácie Nastavenia. Dizajn tamojších zariadení je vďaka tomu oveľa čistejší a menej rušivý. Netvrdíme, že na slovenských verziách symboly prekážajú. Boli by sme ale omnoho spokojneší, keby tu neboli.

V Cupertine to veľmi dobre vedia a pokúsili sa o zmenu. Značky boli vyleptané pomocou lasera do pravej spodnej časti hliníkového/nerezového rámu. iPhone 12 spĺňa všetky potrebné normy, no pokiaľ sa pozriete na jeho zadnú stranu, nič vás tu nebude rušiť.

Symbol „CE“ potvrdzuje, že výrobok je schválený v súlade s normami na ochranu zdravia, bezpečnosti a životného prostredia. Pokiaľ sa predáva v rámci Európskeho hospodárskeho priestoru, musí byť patrične otestovaný. Tento problém nemá iba iPhone ale aj iné smartfóny či iné elektronické zariadenia od konkurenčných výrobcov. Legislatíva skrátka nepustí.

Náš názor

Páči sa nám zmena, ktorá značky zakryje. Pokiaľ ste doteraz používali iPhone, na jeho zadnom tele boli takmer vždy viditeľné. Po novom sú ale situované na mieste, kde ich bude prekrývať ruka používateľa alebo ochranné púzdro.

Uvidíme, ako to bude vyzerať v budúcnosti a či EU schváli podobný zákon, ako v USA. Z nášho pohľadu je umiestnenie regulačných symbolov priamo v systéme o niečo rozumnejšie. Ten kto ich bude potrebovať vidieť si ich jednoducho nájde, no a ten, komu na čistom dizajne vadia sa ich konečne zbaví. Ako sa na tento detail pozeráte vy? Napíšte nám do komentára.

zdroj

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: TikTok je oficiálne zakázaný v prvom štáte. Za porušenie hrozí mastná pokuta
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.