iPhone 12 mini a zlé reakcie displeja

Počas minulého piatku bol spustený predaj iPhonu 12 mini po celom svete (vrátane Slovenska). Fanúšikovia sa na toto zariadenie veľmi tešili, pretože ide o plnohodnotný návrat ku kompaktným rozmerom. Na 5,4″ model sa hrnú samé pozitívne ohlasy. Ako sa však ukazuje, postupne sa vynárajú aj nedostatky.

Na fórach internetovej stránky MacRumors sa začali objavovať príspevky, upozorňujúce na zhoršené reakcie displeja. Podobné vlákno sa časom vyskytlo aj na serveri Reddit a početné sťažnosti stále pribúdajú (sú ich stovky).

Používatelia upozorňujú, že pri potiahnutí prstom po dotykovej ploche smerom nahor (gesto odomykania) displej nereaguje správne. To isté platí aj o spúšťaní fotoaparátu alebo zapínaní LED baterky. Vo väčšine prípadov to súvisí s použitím palca. Ak displej ovládate inými prstami, všetko by malo byť v poriadku.

Prvé špekulácie naznačujú, že za nepostačujúcou odozvou môže stáť problém s vodivosťou alebo uzemnením. Ako iste viete, iPhone 12 mini používa kapacitný displej.

Vo chvíli, keď ho zapojíte do nabíjačky, chyba z ničoho nič zmizne. To isté platí aj v prípade, že nepoužijete ochranné púzdro a rukami sa dotknete hliníkového rámu.

Zatiaľ neexistuje priamy dôkaz, ktorý by nám vysvetlil, či sa jedná o hardvérovú alebo softvérovú chybu. Ak by šlo o druhý prípad, Apple to môže riešiť prostredníctvom aktualizácie softvéru. Nechajme sa prekvapiť. Do komentára nám napíšte, či ste sa s niečím podobným stretli aj vy.

Prečítajte si tiež  Apple Pay má problémy okrem EÚ už aj v USA. Apple má vraj sprístupniť NFC spoločnostiam Google a Samsung
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.