Apple zaútočilo na city používateľom, ktorí preferujú menšie uhlopriečky. iPhone 12 mini zavedie úplne nový trend v tejto triede smartfónov. Jeho predaj ešte nezačal, no medzičasom sa už objavil na prvom hands-on videu. Na internete sa dlho neohrialo.

iPhone 12 mini a záhadné hands-on video

Ako iste viete, dnes je v predaji iba iPhone 12 a iPhone 12 Pro (6,1″). Na najmenší (5,4″) a najväčší (6,7″) model musíme počkať. Predobjednávky budú spustené 6. novembra a predaj začne 13. novembra. iPhone 12 mini by v súčasnosti nemal mať k dispozícii vôbec nikto. Rumunský youtuber George Buhnici je ale zázračnou výnimkou.

Počas včerajšieho večera zverejnil viac ako 40-minútové video, ktoré dopodrobna opisuje iPhone 12 mini vrátane porovnania s ostatnými modelmi. Nespochybniteľne sa pri tom jedná o originálny kúsok a nie o maketu alebo čínsku napodobeninu.

Ťažko povedať, ako sa George k tomuto zariadeniu vlastne dostal. Je veľmi nepravdepodobné, že by mu ho poslala spoločnosť Apple v rámci novinárskych recenzií. Ako najschodnejšia cesta sa nám javí predčasné naskladňovanie maloobchodných predajcov. V takomto prípade už stačia iba dobré vzťahy a podobné video môže byť na svete.

No a ak ste sa na záver článku tešili, ako si ho pozriete, máme pre vás zlú správu. Nakoľko sa na iPhone 12 mini vzťahuje prísne embargo, Apple okamžite reagovalo. Hoci nevieme, aké právne prostriedky použilo, dnes už video na YouTube nenájdete. Našťastie sa ale podarilo zachovať niekoľko snímkov obrazovky, ktoré sme pridali do galérie.

Ako sme už uvádzali vyššie, iPhone 12 mini (a tak isto všetky ostatné modely) si budete môcť predobjednať 6. novembra a do predaja príde 13. novembra. Medzi prvými ich bude naskladňovať autorizovaný predajca m:zone. Do komentára nám napíšte, na ktorú verziu sa najviac tešíte vy… Oslovil vás tento 5,4″ model?

Prečítajte si tiež  Porovnali sme: iPhone 12 mini vs iPhone SE 2. generácie.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.