Prvé recenzie iPhonu 12 Pro priniesli jedinečnú príležitosť pre známych youtuberov, ktorým firma požičala nové zariadenie v predstihu. Chopil sa jej aj profesionálny fotograf Peter McKinnon, ktorý ho preveril vo všetkých možných podmienkach. Pozrite sa na to, ako nádherne fotí.

iPhone 12 Pro a jeho fotoaparát

V Cupetine sa posledných 10 rokov sústredili na zvýšenie kvality fotografie v mobilných zariadeniach. Začalo to ľahkými medzigeneračnými upgradmi a dnes máme v iPhone 12 Pro tri samostatné šošovky + LiDAR skener.

- Reklama -

To čo tieto zariadenia dokážu v praxi je doslova neuveriteľné. Potvrdil nám to aj profesionálny fotograf Peter McKinnon. Apple mu zapožičalo nový smartfón na test a on ho preveril vo všetkých možných podmienkach. iPhone 12 Pro sa cíti dobre počas bežného dňa ale aj za zhoršeného svetla.

Pomáhajú mu v tom vylepšené čipy ale aj moderné technológie. Všetky objektívy poskytujú rozlíšenie 12MP. Aj keď to v rámci marketingu neznie ako „lákavé“ číslo, v skutočnosti je absolútne postačujúce. Oveľa dôležitejšie je spomenúť, že základný širokouhlý objektív má k dispozícii slnečnú clonu f/1.6 (doposiaľ to bolo f/1.8). To mu zabezpečí prísun väčšieho množstva svetla, čo je pre kvalitnú fotografiu kľúčové.

Ultraširokouhlý objektív disponuje clonou f/2.4 a teleobjektív clonou f/2.0. Pri vytváraní snímok môžete využiť viacero režimov. V prípade portrétov to stále nie je dokonalé (iPhone niekedy vyreže aj niečo, čo by nemal). Oproti prvotným verziám (iPhone 7 z roku 2016) sme sa ale posunuli na míle ďaleko. Portréty navyše fungujú tiež v noci. V tomto bode sa už zapája špeciálny LiDAR, ktorý dokáže naskenovať priestor.

Nočný režim získal zo základného objektívu (vďaka clone) viac svetla. Pozrite si v našej galérii (alebo vo videu), aké úžasné zábery vytvára. Ku všetkým výsledkom samozrejme napomáha aj Smart HDR 3. generácie.

Je iPhone 12 Pro najlepšie fotiacim smartfónom na trhu?

V dnešnej dobe sa už nedá vybrať smartfón, ktorý fotí najlepšie. K dispozícii sú len zariadenia, ktoré fotia zle, dobre, celkom dobre a fantasticky. V tej najvyššej triede zohráva úlohu aj subjektívny dojem.

Ak by sme mali hovoriť o iPhone 12 Pro, určite sa radí medzi to najlepšie z najlepšieho. Niekomu bude vyhovovať viac, inému menej. Drvivá väčšina spotrebiteľov však vytvorí dokonalé zábery, s ktorými bude nadmieru spokojná. Veď o to tu aj ide, nie?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.