Hoci je situácia vo svete taká, aká je, Applu to nebráni, aby pracoval na nových produktoch. iPhone 12 a 12 Pro príde v septembri v 4 verziách. Jednou z nich má byť aj mimoriadne kompaktný model s 5,4″ OLED displejom. Dnes to potvrdil renomovaný DigiTimes.

iPhone 12 s 5,4″ bude mať čínsky displej. Potvrdil to únik.

Vyzerá to tak, že sa tento rok stále máme na čo tešiť. Apple chystá nielen (odložené) predstavenie iPhonu SE 2 (iPhonu 9), ale aj úplne nového modelu s 5,4″ displejom. Hovorí sa o ňom, ako o iPhone 12 mini.

Zariadenie by malo ponúknuť všetko to, čo jeho väčší braček s tým, že bude mať mimoriadne príjemné rozmery (medzi iPhonom SE a iPhonom 8) a rozumnú cenovku. To znie na prvé počutie veľmi dobre, no k dnešnému dňu ešte neexistuje žiaden fyzický dôkaz o tom, že by Apple iPhone 12 mini pripravovalo.

Na druhej strane, máme bohaté množstvo uniknutých informácii od renomovaných webov a analytikov, ktoré to vďaka svojim zdrojom z dodávateľských reťazcov potvrdzujú.

Pokiaľ sledujete dianie okolo únikov dlhšie, určite viete, že sa skoro vždy naplnia do veľmi vysokej miery. Nie všetko je vždy 100% pravda, ale ak by sme to mali zosumarizovať, väčšina z únikov sa napokon potvrdí. Utajovať v roku 2020 prakticky čokoľvek nie je vôbec jednoduché. V tomto prípade sa k situácii vyjadrila spoločnosť DigiTimes. Tá opäť potvrdila, že Apple pripravuje iPhone 12 „mini“ s 5,4″ displejom.

Pozrite sa na fantastický koncept iPhone 12 s Touch ID v displeji!

Zariadenie po technickej stránke ponúkne zobrazovaciu jednotku OLED s Face ID, 2 šošovky fotoaparátu na zadnej strane, úplne nový dizajn, procesor Apple A14 Bionic, pravdepodobne 4 GB RAM, no a v neposlednom rade aj podporu rýchlej siete, 5G!

DigiTimes sa dnes navyše dostal k dátam, ktoré hovoria o tom, že 5,4″ bude mať displeje od relatívne nového dodávateľa. Jednať sa má o čínsku spoločnosť BOE, ktorá prešla všetkými testami.

V princípe to teda znamená, že spĺňa prísne štandardy a podmienky, ktoré si Apple pri výrobe kladie. To, že displeje budú pochádzať práve z Číny nebude mať na kvalitu žiaden dosah. Jablkovej spoločnosti môže nový dodávateľ pomôcť v tom, aby produkoval viac a za menej. Držíme palce.

iPhone 2020
iPhone 12 s 5,4″ bude mať čínsky displej. Potvrdil to únik.
Prečítajte si tiež  Používatelia Apple Music hlásia problémy. Postrehli ste ich aj vy?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.