Už dlhšiu dobu vieme, že Apple tento rok predstaví 5 nových iPhonov. Ten prvý SE 2 príde už v následujúcich mesiacoch. Zvyšné štyri sa potom ukážu v septembri. O jednom z nich, konkrétne s 5,4″ displejom dnes napísala redakcia renomovaného japonského magazínu MacOtakara.

Unikli informácie o iPhone 12″ s 5,4″ OLED displejom.

V prvom rade by sme si asi mali povedať, čo by to malo byť za model. Tento rok bude pre iPhony nabitý a dočkáme sa minimálne o dve zariadenia navyše, oproti roku 2019. Apple delí iPhone 11 Pro na 5,8″ 6,5″. iPhone 11 potom zastupuje len displej s uhlopriečkou 6,1″. Iný model nepoznáme.

Rok 2020 by ho mal ale priniesť v septembri. Pôjde o produkt, ktorý príde s 5,4″ displejom. Vyhovovať by mal predovšetkým menej náročným používateľom, ktorí si nepotrpia na veľkosti smartfónu ale zase chcú vlastniť moderné technológie. Zastupovať v ponuke bude s najvyššou pravdepodobnosťou iPhone XR.

Menší iPhone 12 bude rozmermi na úrovni model SE 2/ 9

Podla novej správy by mohlo byť toto zariadenie takým splneným snom pre tých, ktorý by chceli iPhone 8 s displejom na celej prednej strane. Rozmermi bude na rovnakej úrovni ako 4,7″ zariadenie.

Rozdiel bude ale v tom, že tu nebudú žiadne rámčeky. Na celej ploche prednej strany nájdem len edge-to-edge displej s výrezom pre Face ID. Ako už bolo uvedené v nadpise, zobrazovacia technológia bude OLED. Uhlopriečka potom 5,4″ (získaná odstránením rámčekov). Pod „kapotou“ by mal sídliť procesor Apple A14 Bionic a spolu s ním aj 4 GB operačnej pamäte RAM.

Zariadenie na zadnej strane ponúkne lesklé sklo, presne tak ako to má dnes iPhone 11 alebo starší iPhone 8. Logo sa samozrejme presunie na stred. Je to jeden z prvkov nového dizajnového jazyka spoločnosti Apple. Okrem toho sa tu budú nachádzať aj 2 šošovky fotoaparátu. Tie by mali byť vylepšené oproti modelu 11. Kvalita záberov bude teda na veľmi vysokej úrovni.

Bližšie detaily ako napríklad to, aká tu bude kapacita batérie, či bude prítomné aj Touch ID a podobne sme sa zatiaľ nedozvedeli. Tak isto nepoznáme ani cenu za takýto model. Náš odhad ale je, že sa bude pohybovať na úrovni 599-649$ v USA, zatiaľ čo model 12 s 6,1″ bude stáť toľko koľko dnes, teda 699$. Technicky by malo ísť o totožné zariadenia. Rozdiel bude teda iba vo veľkosti, v kapacite akumulátora a v cene…

Prečítajte si tiež  Z týchto prvkov je zložený váš iPhone!
Unikli informácie o iPhone 12" s 5,4" OLED displejom.
Unikli informácie o iPhone 12″ s 5,4″ OLED displejom. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.