Ako to vyzerá, Apple prekoná samé seba. Mobilný čip A14 Bionic, by mal byť rekordérom vo výkonnosti. Naznačujú to najnovšie informácie, od spoločnosti Research Snipers. Z technického hľadiska sa bude jednať o vôbec prvý ARM procesor, ktorý prekročí hranicu 3GHz!

iPhone 12 bude mať rekordne výkonný čip A14!

Informácie z pozadia Cupertinského giganta naznačujú, že majitelia iPhonu 12 a iPhonu 12 Pro sa majú po stránke výkonu naozaj na čo tešiť. Dôvodom bude fakt, že Apple A14 Bionic poskytne viac, ako 3GHz, čo momentálne neponúka žiaden iný ARM čip, na celom svete. Správa hovorí presnejšie o uniknutých dátach z Geekbench testov, ktoré ukazujú, že tento procesor by mohol mať až 3,1 GHz. Súčasná generácia, A13 Bionic, ktorá sa nachádza v iPhone 11 a iPhone 11 Pro, dosahuje „len“ 2,7 GHz.

Čo sa týka výkonu jedného jadra (geekbench), tak tu je rozdiel markantný. Podľa správy dosiahol budúci čip výsledok až 1658 bodov, čo je o 25% viac, ako jeho predchodca. Ešte zaujímavejšie čísla prezrádza viacjadrové testovanie. Tu A14 Bionic, dosiahol údajne až 4612 bodov, čo je o 33% viac, ako predchodca!

iPhone 12 Pro

Vďaka tomu by mal byť iPhone 12 a iPhone 12 Pro podstatne výkonnejší, ako predchodca a procesor by si mal lepšie poradiť s náročnými aplikáciami. To v inom kontexte znamená aj to, že by Apple mohlo ešte o niečo vylepšiť výdrž batérie, bez nutnosti meniť kapacitu akumulátora.

Pomôže tomu samozrejme aj fakt, že samotný A14 Bionic by sa mal produkovať pomocou 5nm technológie. Bude to jeden z prvých (ak nie prvých) čipov na svete, ktorý bude vznikať takýmto procesom. Apple A13 Bionic sa produkuje pomocou 7nm+ technológie. V tomto smere teda Apple pokročí výrazne vpred. Zabúdať netreba ani na navýšenie operačnej pamäte RAM, ktorého sa v iPhone 12 a iPhone 12 Pro dočkáme. To výkonu ešte pomôže. Tešíte sa?

iPhone 12
iPhone 12 bude mať rekordne výkonný čip A14!
Prečítajte si tiež  Spoločnosť Apple žaluje svojich bývalých zamestnancov. Kradli jej dáta cez AirDrop či dokonca Time Machine
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.