Vyzerá to tak, že tento rok sa spoločnosti Apple nepodarí utajiť skoro vôbec nič. Na internet unikajú presné detaily a špecifikácie, ohľadom pripravovaného iPhonu 12 a iPhonu 12 Pro. Dnes sme sa dozvedeli, akú operačnú pamäť RAM ponúknu tieto zariadenia. V jednom prípade vás poteší.

iPhone 12 a iPhone 12 Pro RAM

V princípe nám to naznačovali už dávnejšie správy, avšak za dnešným únikom stojí spoľahlivý (leaker) Twitter účet L0vetodream. Ten pravidelne zverejňuje informácie, týkajúce sa jablkových produktov. Často využíva ľahko lúštiteľné šifry tak, ako tomu bolo aj v tomto prípade. iPhone 12 Pro označuje ako „Professional“ a iPhone 12 ako „General“.

Drahšia verzia by mala disponovať 6GB RAM. Pôjde o značné zväčšenie oproti súčasnému iPhone 11 Pro. Pokiaľ si potom vyberiete základný model, hodnota ostane rovnaká, ako u predchodcu. Klasický iPhone 12 má ponúkať 4GB RAM.

Na jednej strane sa to môže zdať v oboch prípadoch ako nedostatočná kapacita. Stačí si ju porovnať s konkurenciou od Xiaomi, ktorá uvažuje o nasadení 16 GB RAM. Na druhej strane však nesmieme zabúdať na to, že tu pracuje úplne iný operačný systém.

iPhone 12 - pozrite si parametre všetkých štyroch verzii.
Poznáme presnú kapacitu RAM pre iPhone 12 a iPhone 12 Pro.

Okrem tohto parametru sa môžeme tešiť aj na rekordne výkonný čip Apple A14 Bionic. Niektoré jazyky šepkajú, že ponúkne až 3,1 GHz. iPhone 12 by to mohol zúžitkovať pri spúšťaní špeciálnej verzie operačného systému macOS, ktorý je momentálne vo vývoji.

S kúpou tohto smartfónu by ste tak získali aj jednoduchý počítač, ktorý by zvládol urobiť základné operácie v prípade, že bude k dispozícii monitor, myška a klávesnica. Nechajme sa prekvapiť!

https://twitter.com/L0vetodream/status/1281349705595666437
Prečítajte si tiež  Je to oficiálne: V iPhone vymeniteľné batérie nikdy neuvidíme
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.