Apple na konferencii WWDC 2024 predstavil úplne nový iOS 18iPadOS 18, macOS 15 či watchOS 11. Vo všetkých operačných systémoch sa nachádza aj generatívna umelá inteligencia Apple Intelligence, o ktorej sa písalo celé mesiace.

Najdôležitejšie: Pokiaľ ste sledovali dnešné predstavenie aj vy, určite vám neuniklo, že spoločnosť Apple zakomponovala do Siri aj ChatGPT, čo je dnes asi najlepšie fungujúca AI služba na svete. iPhone s iOS 18, prípadne iné kompatibilné zariadenia budú schopné pracovať s jazykovým modelom GPT-4o. A hoci ten so slovenčinou nemá absolútne žiaden problém, Apple tento jazyk zatiaľ podporovať nebude.

Firma to potvrdila vo svojej oficiálnej tlačovej správe, ktorú zverejnila na svojom webe a niekoľko náznakov padlo aj počas konferencie WWDC 2024. Výrobca zo začiatku ponúkne Apple Intelligence len v americkej angličtine s tým, že ďalšie jazyky budú pribúdať v priebehu budúceho roka.

Apple Intelligence je pre používateľov bezplatná a bude k dispozícii v beta verzii ako súčasť iOS 18, iPadOS 18 a macOS Sequoia na jeseň tohto roka v americkej angličtine. Niektoré funkcie, softvérové platformy a ďalšie jazyky pribudnú v priebehu budúceho roka. Apple Intelligence bude k dispozícii na iPhone 15 Pro, iPhone 15 Pro Max a iPade a Macu s verziou M1 a novšou, so Siri a jazykom zariadenia nastaveným na americkú angličtinu.“ uvádza spoločnosť Apple v oficiálnej tlačovej správe.

Kontext: Je to obrovský škoda, nakoľko práve umelá inteligencia a hlavné tá od OpenAI mohla spoločnosti Apple pomôcť v tom, aby asistenta Siri sprístupnila skutočne pre celý svet. Ako iste viete, ChatGPT vie celkom dobre po slovensky aj česky.

Apple Intelligence
Zdroj: Apple

Na druhej strane si však treba uvedomiť, že v iPhone bude tento chatbot fungovať len ako doplnková služba Apple Intelligence. Hoci bude integrovaný v operačných systémoch, stále pôjde o externé riešenie, na ktorom nie je založená kompletne celá Apple AI.

Inými slovami, zariadenia z ChatGPT budú pravdepodobne čerpať iba informácie no nenaučia sa spôsob, akým funguje. Uvidíme, čo nám prinesie budúcnosť. Nechajme sa prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple, tento rok sa ti to naozaj podarilo!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -