iPhone 12S dostane lepší ultraširokouhlý objektív

Apple stále pracuje na zdokonaľovaní fotoaparátov a kamier pri svojich mobilných zariadeniach. iPhone 12 patrí medzi to najlepšie z najlepšieho a rovnakú štafetu prevezme aj iPhone 12S. Analytici z Barclays (Blayne Curtis a Thomas O’Malley) v poslednej správe naznačili, aké konkrétne zmeny môžeme očakávať. Vychádzali z informácií z dodávateľských reťazcov.

Pre portál MacRumors uviedli, že všetky štyri tohtoročné iPhonu 12S budú vybavené vynoveným ultraširokouhlým objektívom s vyššou kvalitou záberov a lepšími schopnosťami práce so svetlom.

Hlavným dôvodom bude nižšia slnečná clona ƒ/1,8, ktorá v porovnaní so súčasnou clonou ƒ/2,4 dostane do čipu viac svetla. Len tak pre zaujímavosť, štandardný (základný) objektív iPhonu 12 dnes operuje s clonou ƒ/1,6 a jeho predchodcovia mali práve ƒ/1,8. Tento krok hodnotíme veľmi kladne.

Aby toho nebolo málo, v kuloároch sa tiež špekuluje o prítomnosti LiDAR skeneru v každom jednom iPhone 12S. Dnes je táto technológia určená len pre vlajkové lode, no to sa o pár mesiacov môže zmeniť.

Apple sa v roku 2021 nebude zameriavať na veľký hardvérový a dizajnový upgrade. Toho sme sa dočkali v októbri 2020. Ďalšia zásadnejšia inovácia príde až v roku 2022, kedy firma predstaví iPhone 13.

Prečítajte si tiež  Čo všetko si môže kúpiť Apple?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -