Nešťastný iPhone?

Čoraz častejšie sa spomína, že spoločnosť Apple v tomto roku nepredstaví žiaden iPhone 13. Dôvodom je, že nástupca modelu 12 ponúkne len S-kové vylepšenie a tak sa bude volať iPhone 12S. Tieto úniky dávajú zmysel a sami sa k ním už dlhšiu dobu prikláňame. Dnes nás však prekvapila správa od Sama Kohla, ktorý uviedol, že na iPhone 13 môžeme zabudnúť aj v roku 2022. Dôvod vás pobaví.

Technologický gigant údajne tento názov úplne preskočí, prípadne nájde novú schému označovania noviniek podobne, ako to urobil napríklad Samsung. Ak ste si mysleli, že je to kvôli vysokým číslam, tak ste na omyle. Dôvodom má byť skrátka iba fakt, že s číslicou “trinásť” sa spája veľa negatívnych súvislostí.

- Reklama -

Nad touto informáciu sme sa zo začiatku pousmiali, avšak neskôr sme si všimli, že ju nepriamo potvrdil aj leaker Jon Prosser. Hoci sa z času na čas mýli, v predpovediach má až 79,2% presnosť, a to nie je málo. Ak by teda žiaden iPhone 13 neprišiel, čo by Apple urobilo?

Odpovedí na túto otázku je viacero, avšak špekuluje sa nad vynechaním “nešťastného čísla” a nahradením štrnástkou. Tak isto sa ale môže stať, že v Cupertine prídu s novým konceptom označovania, aby iPhone pôsobil modernejšie.

Zdá sa nám skutočne zvláštne, žeby bolo Apple natoľko poverčivé, aby spáchalo podobný ústupok. Na druhej strane, do plánov technologického giganta nevidíme tak ako leakeri, ktorí čerpajú z dobre informovaných zdrojov a preto nemôžeme zistenia spochybňovať. Nechajme sa teda prekvapiť. Čo si o tom celom myslíte vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

- Reklama -
ZDROJtwitter
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here