Napriek nedostatku polovodičov a celosvetovej kríze v oblasti procesorov sa iPhonu 13 darí naozaj výborne. Minulý rok sa niesol v znamení oneskorených dodávok, čo sa však postupne darí vyrovnávať. Čo sa týka predaja, jedna krajina prekvapila aj samotnú jablkovú spoločnosť.

Prečítajte si tiež  Recenzia iPhone 13 Pro: Skutočný profesionál telom i dušou

Nový prieskum hovorí, že iPhone 13 je v Číne číslom 1 a je ním už šesť týždňov po sebe. Zaujímavé je, že model tu vedie prakticky od svojho uvedenia na trh. V iných krajinách by tento jav ostal takpovediac nepovšimnutý, no vzhľadom na zaužívanú pozíciu ázijských producentov bol tento scenár nepravdepodobný.

Spoločnosť Counterpoint Research uviedla, že Apple bol v októbri 2021 najväčším čínskym výrobcom smartfónov. Po uvedení na trh spoločnosť Apple nakrátko stratila prvé miesto, keď jej ho uchmatla firma Vivo. Miska váh sa však rýchlo preklopila späť na stranu Apple.

Relatívne nižšia štartovacia cena pri vydaní iPhonu v Číne pomohla zvýšiť predaj. Dopomohla tomu aj situácia, v ktorej sa ocitlo Huawei. Firma sa totiž stále snaží bojovať proti sankciám zo strany USA. Model iPhone 13 údajne tvoril 51 % predaja iPhonov, iPhone 13 Pro Max 23 % a iPhone 13 Pro 21 %. Na iPhone 13 mini pripadlo 5 %.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJAppleinsider
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.