Fanúšikovia Applu sa v roku 2020 tešili na zmenu dizajnu v oblasti notchu (výrez pre Face ID). Napokon sa jej ale s vysokou pravdepodobnosťou nedočkáme. iPhone 12 bude mať tento prvok zhruba rovnaký, ako jeho predchodca. V budúcnosti sa to zmení.

iPhone 13 s menším výrezom

S najnovšími informáciami prišiel známy leaker Ice Universe. Jeho odhad pojednáva o iPhone 13 a teda zariadení, ktoré nahradí iPhone 12S v roku 2022. Možno, že to vyzerá ako odvážny pohľad do budúcnosti, no technologický gigant už teraz rieši niekoľko generácií iPhonu dopredu. O relevantnosti vzhľadom na zdroj nepochybujeme.

Leaker vo svojom tweete informuje, že firma zmení dizajn výrezu. Stále tu bude prítomný, no v porovnaní so súčasnou verziou zredukuje rozmery. Všetko to umožnia pokročilé technológie, ktoré sa majú v následujúcich rokoch zmenšovať. Samozrejme, že nový dizajn nijakým spôsobom neovplyvní „kvalitu skenovania tváre“. Tá by mala byť na rovnako vysokej úrovni ako dnes.

Veľkou zmenou prejde využiteľnosť zariadenia. Netvrdíme, že by nám notch prekážal. Väčšina používateľov si naň zvykne behom niekoľkých dní či dokonca hodín. Na druhej strane si ale vieme predstaviť iPhone, ktorý by ho nemal vôbec. Išlo by o obrovský bonus pri sledovaní filmov alebo videí.

V súčasnosti sa samozrejme jedná len o prvotnú informáciu a viac sa dozvieme až v priebehu mesiacov či dokonca rokov. Myšlienku zmenšenia si pozrite v našej galérii a do komentára napíšte, či to z vášho pohľadu dáva zmysel. U nás určite áno…

Prečítajte si tiež  Bez iPhonu sa nevieme sústrediť!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.