Spoločnosť Apple je známa nielen tým, že vyrába zariadenia so špičkovým operačným systémom a vynikajúcim hardvérom. Medzi zákazníkmi si získala obľubu aj preto, lebo jej produkty bývajú spracovanú skutočne profesionálnym spôsobom a v rámci výroby dbá spoločnosť na každý jeden detail a dokonca aj nerovnosť v lícovaní.

O to viac vás možno prekvapí posledný príspevok na sociálnej sieti Reddit, o ktorý sa postaral používateľ mr_rakue. Ten sem poslal fotografie svojho iPhonu 15 Pro, ktorý má na prvý pohľad pomerne závažný konštrukčný problém. Z medzier medzi zadným sklom a titánovým rámom totiž začala vykukovať zvláštna hmota, ktorá sa tu údajne ukázala z ničoho nič.

Pokiaľ sa na obrázky pozriete lepšie, bude vám asi jasné, že ide o klasické lepidlo. Spoločnosť Apple v roku 2022 zjednodušila servis zadného rozbitého skla na prémiových iPhonoch, ktoré je tu lepené a tak sa dá pomerne ľahko vymeniť. Do tej doby bolo potrebné rozobrať celé zariadenie smerom od displeja, čo bolo po ekonomickej stránke veľmi nevýhodné.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

To, čo sa teda stalo používateľovi nižšie je, že uvedené lepidlo sa začalo uvoľňovať a hľadať cestu smerom von, ktorá mu bola umožnená pomocou tenučkých špár v rohoch.

iPhone 15 pro konštrukčná chyba
Zdroj: Reddit / mr_rakue
iPhone 15 pro konštrukčná chyba
Zdroj: Reddit / mr_rakue

Výsledok je taký, že uvedený iPhone 15 Pro je zrelý na reklamáciu a už vôbec by sa nemal dostávať do kontaktu s vodou, nakoľko sa môže ľahko stať, že tekutina prenikne až ku jeho vnútornému hardvéru zariadenia.

S podobným problémom máme skúsenosť aj my

Aj keď to neradi priznávame, s podobným problémom sme sa v minulosti stretli aj my, hoci šlo o oveľa starší iPhone 5S z roku 2013.

Tento smartfón bol síce veľmi dobre poskladaný, no po čase nám začal po trochu silnejšom stlačení „pružiť“ displej a z bočnej hrany vytekať lepidlo.

Pokiaľ sa pozriete na fotografiu nižšie, lepidlo uvidíte v hrane medzi displejom a hliníkovým rámom, pričom je ešte žltej farby.

iPhone 5S vytakajúce lepidlo
Takto nám začiatkom roka 2014 vytekalo lepidlo z iPhonu 5S. (Zdroj: SvetApple)

V tom čase sme túto chybu reklamovali a naša požiadavka bola akceptovaná, na základe čoho sa nám podarilo získať späť celú kúpnu cenu zariadenia. Zďaleka by sme si ale nedovolili tvrdiť, že rovnaký problém mal v tom čase každý používateľ iPhonu 5S.

Koniec koncov, za tie roky, čo SvetApple robíme a rukami nám prešli skutočne desiatky iPhonov sa nám nikdy nestalo, že by sa vytekajúce lepidlo objavilo, na  ktoromkoľvek ďalšom kúsku. Dokonca sme takúto chybu nezaznamenali ani u našich čitateľov či známych. Mali sme teda jednoducho smolu, to sa občas stáva.

Prečítajte si tiež  Gameplay video: Takto sa hrá Resident Evil Village na iPhone 15 Pro. Herné konzoly môžu mať problém

Neverte všetkému, čo vidíte na internete 

iPhone 15 pro konštrukčná chyba
Zdroj: Reddit / mr_rakue

Aj preto by sme chceli v tomto smere upozorniť, že hoci ide o nepríjemnú záležitosť, netreba zabúdať, že Apple ročne predá cez 200 miliónov nových iPhonov a podobné chyby postihujú len mizivé percento z nich.

V tomto prípade mohlo byť nanesené lepidlo zo zlej šarže, nemusel by dodržaný správny výrobný postup, telefón sa mohol príliš prehriať a materiály v jeho konštrukcii začali pracovať, alebo len možno ide o fake, ktorým sa chcel autor zviditeľniť na internete.

Podobné problémy totiž z času na čas postihujú zariadenia, ktorým sa rozbila zadná časť a následne bola neodborne vymenená neautorizovanom servise Apple.

Koniec koncov, samotný autor píše, že keď telefón pred cca dvoma mesiacmi vybalil z krabice, tento problém nemal. Všimnúť si ho mal údajne až po tom, čo ho vytiahol z krytu, aby ho vyčistil.

Predpokladáme teda, že keď svoj iPhone 15 Pro zanesie do autorizovaného servisu, alebo na miesto, kde ho kúpil, reklamácia mu bude uznaná. Samozrejme to platí za predpokladu, že samotné sklo nebolo vymenené.

Nemusíte sa teda ničoho obávať, iPhone 15 Pro / 15 Pro Max je konštrukčne veľmi dobre vyrobený smartfón, ktorý vyzerá absolútne úžasne. My sami máme v redakcii tri kusy a všetky fungujú absolútne bez problémov. Jeho nákup preto vrelo odporúčame…

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -