Po tom, čo spoločnosť Apple predstavila iPhone 14, ľudia zostali z jeho schopností a technologickej výbavy sklamaní. Toto zariadenie neponúkalo oproti lacnejšiemu iPhonu 13 v podstate nič extra navyše a preto sa radšej uchýlili ku kúpe staršej generácie. Dnes je však všetko ináč. iPhone 14 výrazne zlacnel a vy ho môžete získať za absolútne fantastickú cenu. Teraz sa už jeho nákup skutočne oplatí.

Zariadenie má k dispozícii veľký 6,1″ Retina displej s ochranou Ceramic Shield a taktiež menším výrezom pre Face ID. Rovnako si užijete špičkový výkon vďaka procesoru A15 Bionic, ktorý nepochádza z iPhonu 13 ale z iPhonu 13 Pro, takže má mierne zvýšený výkon. Oproti klasickému iPhonu 13 tiež ponúka 6 GB RAM (namiesto 4 GB RAM) a podporu pre satelitné volania alebo detekciu autonehody. Zabudnúť nemôžeme ani na fantastický akčný režim, s ktorým dokážete natáčať neuveriteľne stabilizované videá.

No a cena? Nebudeme si klamať, keď si Apple za iPhone 14 pýtalo v čase uvedenia na trh 999 €, prišlo nám to trochu prestrelené. Dobrou správou ale je, že dnes už tento telefón zoženiete oveľa lacnejšie. Po kliknutí na tento odkaz ho kúpite od 759 €, vďaka čomu krásne ušetríte. Získate tak telefón plný moderných technológií, ktorý vám bude verne slúžiť niekoľko dlhých rokov.

Zdroj: YouTube / Karl Conrad / Spixel (úprava redakcie)

iPhone 14 má v zadnej časti dvojicu špičkových 12 Mpx fotoaparátov, ktoré vedia zachytávať nádherne zábery či už cez deň, alebo v noci. Jedna šošovka je širokouhlá a druhá ultraširokouhlá. Rovnako sa môžete tešiť na špičkové video v 4K rozlíšení (60 FPS) či FullHD 1080p video pri 240 FPS.

Čo sa týka výdrže batérie, ani tá vás na iPhone 14 nesklame. Zariadenie má k dispozícii pomerne veľký 3 279 mAh akumulátor, s ktorým dokáže fungovať prakticky 1 – 2 dni na jedno nabitie. Navyše podporuje aj rýchle 20 W nabíjanie, ktoré je k nemu veľmi šetrné, ako aj 15 W MagSafe nabíjanie alebo 7,5 W Qi nabíjanie. Čo viac teda potrebuje bežný spotrebiteľ od smartfónu?

Na iPhone 13 sa dá stále ušetriť. Oplatí sa to? 

iPhone 13
Zdroj: YouTube / Spixel / Unsplash / Faraz Arshad (úprava redakcie)

Vráťme sa ešte ku iPhonu 13, ktorý spoločnosť Apple uviedla na trh v roku 2021 a dodnes patrí medzi najpredávanejšie iPhony na svete. Je to preto, lebo má krásny a moderný dizajn, stále veľmi výkonný procesor, perfektné fotoaparáty a samozrejme špičkový displej. iPhone 13 a iPhone 14 sú si veľmi podobné a tak ako sme písali vyššie, ľudia sa často uchyľujú ku voľbe staršej a dostupnejšej verzie.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: WhatsApp čoskoro zavedie ďalšiu novinku, ktorú bude používať skoro každý

Tú spoločnosť Apple bežne predáva za 899 €, no keďže je na trhu nejaký ten piatok, po kliknutí na tento odkaz ju kúpite od 690 €. Na jednej strane je to stále o cca 70 – 100 € menej, ako by ste zaplatili za iPhone 14. Na strane druhej už v tejto cenovej kategórii nepredstavuje cca 10 % úspora až takú položku, aby ste si kupovali staršiu generáciu.

Novší iPhone 14 vám aj vďaka 6 GB RAM môže teoreticky vydržať dlhšie, nehovoriac o tom, že má zopár funkcií, ktoré stoja za to. Rozhodnutie ale nechávame na vás.

Kúpte si kvalitný kryt od Loopi. iPhone ochráni pred pádmi, nárazmi aj škrabancami 

Loopi Transparent Case
Zdroj: Loopi

Pokiaľ chcete mať svoj iPhone 14 alebo iPhone 13 stále v bezpečí, kúpte si kvalitný a odolný kryt na Loopi.sk. K dispozícii sú rôzne verzie, v rôznych materiáloch a tiež farebných prevedeniach. Vyberie si tu jednoducho každý.

Kryty pre iPhone 14

Kryty pre iPhone 13

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -